Välisminister Reinsalu: valitsusliikme vastutust kandes ei saa kõiki pähe tulevaid mõtteid suust välja lasta

Urmas Reinsalu. Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia

Välisminister Urmas Reinsalu ütles, et siseminister Mart Helme rünnak Soome uue valitsuse ja peaministri suunas ei tule Eesti huvidele kasuks.

“Me eeldame seda, et meie siseasjadesse demokraatlikus riigis teiste riikide poolt niimoodi nina ei topita sellisel ettekirjutuse moel ja teised demokraatlikud, meie suhtes heatahtlikud riigid eeldavad ka samamoodi,” ütles Reinsalu.

“Tegelikult on ju küsimus selles, et kõigil erakondadel on oma poliitilised perekonnad Euroopas. Aga üldiselt, mismoodi see suhtlemine üle riigipiiride välja näeb poliitikute poolt, on nii, et valimiste eel toetatakse endale sarnase maailmavaatega poliitilist jõudu, tehakse visiit või toetatakse oma sõnades. Aga kuidagi ei hakata halvustama teisi riigis olevaid poliitilisi jõude. Sellest joonest üldiselt peetakse Euroopas kinni. Kui seda rikkuda, lähevad meie endi positsioonid ju kehvemaks, kui me hakkaksime niisugust poliitilist liini ajama. Sest noh, see raskendaks meie oma huvide kaitsmist,” kommenteeris Reinsalu.

Reinsalu märkis ka, et valitsusliikme vastutust kandes ei saa kõiki pähe tulevaid mõtteid suust välja lasta.

Eesti-Soome suhteid see aga tema sõnul ei riku. Eesti-Soome sild on Reinsalu sõnul siiski kaljukindel, mida üks niisugune lorajutt puruks ei tambi. Välisministri sõnul on tähtis, et rahvusvahelistes suhetes ei jääks üles halba maiku.

 

Kommentaarid artiklile “Välisminister Reinsalu: valitsusliikme vastutust kandes ei saa kõiki pähe tulevaid mõtteid suust välja lasta

  • 16. dets. 2019 kell 15:34
    Permalink

    Reinsalu tasakaalukas kommentaar viitab tema poliitilise kogemuse pagasile ning selle riigimehelikult rahulik toon erineb kiiduväärselt sotsialistlike silmakirjateenrite operetlikust ja Eesti Vabariiki häbistavast hüsteeriast Toompeal ja Kadriorus .

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga