Tallinn ei toeta Isamaa ettepanekut heisata märtsipommitamise mälestuseks lipud

Tallinna linnavolikogus tuleb ette ka selliseid istungeid, kust Reformierakonna fraktsioon puudub. Foto: Eesti Uudised

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäevasel istungil jätta toetuseta Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni ettepanek heisata märtsipommitamise mälestuspäeval lipp linnaasutustes.

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Riina Solman on esitanud 21. veebruaril linnavolikogu otsuse eelnõu number 48 „Ülesande andmine Tallinna Linnavalitsusele heisata märtsipommitamise mälestuspäeval lipp linnaasutustesˮ.

Esitatud linnavolikogu otsuse eelnõu käsitleb märtsipommitamise aastapäeva mälestamist. Eelnõu kohaselt antakse linnavalitsusele ülesanne korraldada, et märtsipommitamise mälestuspäeval oleks linna ametiasutustel märtsipommitamise ohvrite mälestuseks heisatud riigilipud. Samuti antakse linnavalitsusele ülesanne kutsuda meediakanalite vahendusel ka linnaelanikke heiskama riigilippu.

Eesti lipu kasutamist reguleerib Eesti lipu seadus ja hea tava. Eesti lipu seadus määrab Eesti lipupäevad. Lipupäevadel heiskavad Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Eesti lipu seaduse kohaselt ei langeta lippu muuhulgas valla- või linnavolikogu ning valla- või linnavalitsuse hoonel. Samuti heisatakse lipp alaliselt põhikooli, gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse hoonel.

“9. märtsi ei ole lipupäevaks määratud. Eesti lipu seaduse alusel võib valitsus ühekordselt otsustada Eesti lipu heiskamise riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustele ning avalik-õiguslikele juriidilistele isikutele ka muul ajal, et tähistada Eesti riigi ja rahva jaoks olulise tähtsusega sündmust. 9. märtsi ei ole valitsuse otsusega lipupäevaks määratud. Seega lipupäevad on määratud Eesti lipu seadusega, kohalikule omavalitsusele seda pädevust antud ei ole,” märkis linnavõim. 

Eeltoodud põhjendustest lähtuvalt kavatsev Tallinna linnavalitsus jätta otsuse eelnõu toetuseta. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga