Kas Taavi Aas venitab korruptsioonivastase võitluse töörühma ettepanekute avalikkustamisega sihilikult? Foto: Scanpix/Joakim Klementi / Eesti Meedia

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul võiks Tallinna liikluse parandamiseks kehtestada ummikumaksu, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Mis puudutab automaksu või ummikumaksu, siis ma usun sellesse ka, aga mitte niimoodi, et kui omad autot, siis kohe maksad. See peaks olema teistmoodi. Ma kujutlen seda kahes etapis,” ütles Aas lehele.

“Linna sisse sõites võiks maks kehtida tipptunnil, aga tipptunnivälisel ajal, väga võimalik, et ei peaks üldse maksma. Maksu teine osa võiks olla see, et kesklinna sisenemine maksab. See meede töötaks ja hajutaks liiklust. Kui vaadata praegu näiteks koolivaheajagu, siis tipptunnil probleemi ei ole, liiklus on üsna hästi hajutatud. See näitab, et põhimõtteliselt on hajutamine võimalik,” lisas linnapea.

“Teine asi on tõesti kesklinn. Kesklinna sisenejale võiks rakendada ummikumaksu, et siia tuldaks vaid vajaduse korral, mitte ei käiks transiitliiklus. Aga selleks me peame andma transiitliiklusele alternatiivi,” märkis Aas.

Täiendavalt on Tallinna linnapea sõnul vaja Tallinna liikluskorralduse parandamiseks vaja täiendavaid ühistranspordi radasid ning kindlasti aitaks ka Tallinna ringtee valmisehitamine, mis looks kesklinna läbivale transiitliiklusele alternatiivi.

“Ilus unistus on, et 2021. aastal võiks ehitama hakata. Kas see nii ka läheb, ma ei julge öelda, sest praegu me panustame eelprojekti koos linna, riigi, ümberkaudsete valdade ja mõningate ettevõtjatega. Kas me kõik koos oleme valmis kaasa tulema ka tee-ehitusse, eks seda näe,” sõnas Aas.

Hiljuti tegi ka Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ettepaneku kehtestada uus maks. Tema sooviks oleks maksustada Tallinnat külalisi turismimaksuga.

Tallinna eelarve on heas seisus ja täiendavaid makse ei vaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga