Apteegireformi kokkulepe loodetakse saavutata tuleval nädalal

Apteek. FOTO: MARKO SAARM/SAKALA

Apteegireformi saatuse arutamiseks kokku kutsutud koalitsiooni töörühm on jõudnud põhimõttelisele üksmeelele, et praegusel kujul reform 1. aprillil 2020 ei jõustu, vaid läheb muutmisele, kirjutab Postimees. 

Koalitsiooni poolt moodustatud töörühma liige Tõnis Mölder ütles, et seadus on plaanis Riigikogus avada. Kui seni kaaluti ühe lahendusena ka varianti, et seadus jõustub praegusel kujul siis nüüd on sellest loobutud. Lisaks nähakse ühe võimaliku lahendusena piirangud üldse tühistada ja apteegiturg vabaks lasta. See võimaldaks käsimüügiravimeid müüa näiteks toidupoodides.

Koalitsiooni töörühma liikme Priit Sibula (Isamaa) sõnul ei ole veel ametlikku kokkulepet. “Oleme rääkinud erinevatest asjadest ja on nii-öelda tunnetuslik arusaamine,” ütles Sibul.

Sibula sõnul loodetakse kokkuleppele jõuda juba järgmisel nädalal ja siis tullakse välja ka eelnõuga, mis riigikogule kaalumiseks saata.

Samas on Keskerakonna sees võimalike lahenduste osas jätkuvalt eriarvamused. Erinevalt Mölderist soovib sotsiaalminister Tanel Kiik endiselt, et reform jõustuks sellisena, nagu paika on pandud. See tähendaks, et kõik apteegid peavad 51 protsendi ulatuses kuuluma proviisoritele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga