Maaeluminister Mart Järvik peab ametist lahkuma

Maaeluminister Mart Järvik on viimaste nädalate jooksul sattunud mitmetesse skandaalidesse. Järvik on juba kolmas EKRE-sse kuuluvatest ministritest, kes peab ametist lahkuma. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Peaminister Jüri Ratas ütles esmaspäeval, et tegi koalitsioonipartnerite juhtidega konsensuslikult ettepaneku vabastada ametist maaeluminister Mart Järvik. 

Ratase sõnul on Järviku vabastamise otsus juba presidendile saadetud.  Ratas tunnistas, et viimastel nädalatel maaeluministeeriumides kujunenud olukord vajas lahendust. Ratas tunnistas, et Järviku otsused ei andnud võimalust tal oma ametist jätkata.

Peaminister sõnas, et Mart Järvik on oma sõnade, tegude ja mõnel juhul ka tegevusetusega põhjustanud olulisi probleeme ning teinud kui avalikkusele, valitsuspartneritele kui ka valitsusjuhi jaoks edasise koostöö äärmiselt keeruliseks.

Ratas märkis, et ta palus riigisekretäril moodustada komisjoni, et saada selegust edasiste sammude üle otsustamiseks. Ratase sõnul kinnitas komisjoni raport veelgi enam tema varasemaid kahtlusi probleemide osas maaeluministeeriumi juhtimises. Seetõttu ei ole võimalik Järvikul ministriametis jätkata ja EKRE peab leidma uue ministrikandidaadi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga