Riina Solman: Tallinna erisust tuleb eraldi seadusega kaaluda

Foto: Eesti uudised

Isamaa ei toeta volikogu esimehe ettepanekut koosseisu vähendamisest Tallinna volikogus. Tallinn on teiste omavalitsustega võrreldes erandlikus seisus. Tallinna linna elanike arv kasvab igal aastal ca 5000 elaniku võrra, kasv jätkub, samal ajal kui ettepaneku kohaselt esindusorgani arv peaks kahanema.

Isamaa hinnangul soovib Mihhail Kõlvart tegelikult tekitada olukorda, et Keskerakond saaks Tallinnas ainuvõimu ilma absoluutset enamust hääli saamata. See on selle muudatuse mõte ja see poleks aus. Meie tahame, et Tallinnas oleks linnaosadel suurem kaal otsustamisel ja plaanime uues riigikogus pealinna juhtimise reformimise küsimuse üles tõsta. Tallinn erineb teistest omavalitsusest suuruse, tähtsuse ja töökorraldusega, volikogu ja riigikogu kattuvusega, mistõttu tuleb Tallinna erisust eraldi seadusega kaaluda.

Keskerakonna häälteenamus volikogus on täna pelgalt kahehäälne.  Tuleb tunnistada, et Keskerakonnal on Tallinna linnas täna pingeline ainuvõimul püsida ning muudatusettepaneku läbi loodetakse  proportsionaalselt vähendada ka opositsiooniliikmete arvu.

Sarnase ettepaneku tegi ligikaudu 8 aastat tagasi ka Toomas Vitsut veel siis, kui Savisaar oli linnapea, seega on Kõlvarti ettepanek justkui näide sellest, et Keskerakond pole Tallinnas suutnud veel päriselt loobuda Edgar Savisaare pärandist.

Kulude kokkuhoiust kõneledes kõlaks ettepanek justkui positiivsena, kuid tuleb kindlasti tähele panna, et Mihhail Kõlvarti juhtimisel vastu võetud 2019.a. linnaeelarve suurendab samas linnaametnike arvu nagu ka jätkuvaid üüratuid kulusid linnameediale. Pelgalt volikogu esimehe ja aseesimeeste palga vähendamine/kaotamine tooks kaasa samaväärse raha kokkuhoiu, kui tema ettepanek 16 volikogu liikme koht kaotada.

Lisaks ei peaks valimisseadust nii tihti muutma, enne peaks vaatama, mis on selle pikem mõju.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga