Kõlvart valiti ilmselt EKRE häältega linnapeaks

Mihhail Kõlvartit toetasid Linnapea valimisel suure tõenäosusega EKRE fraktsioon, Edgar Savisaar, Deniss Boroditš ja Keskerakonna fraktsioon. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Tallinna linnavolikogu valis eile Tallinna linnapeaks senise linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti. Omamoodi üllatus oli, et Kõlvarti poolt hääletas 45 saadikut. Seda vaatamata asjaolule, et Keskerakonnal on volikogus ainult 39 kohta. Vastu oli 25 volikogu liiget.

Suure tõenäosusega andsid oma toetuse Kõlvartile just EKRE saadikud. Volikogu kõnepuldist oli EKRE fraktsioon ainuke, kes ei teatanud, et nad hääletavad keskerakondlasest linnapeakandidaadi vastu.

Oma kõnes ütles Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik (Isamaa), et tulevase linnapea üheks olulisemaks ülesandeks on märtsis valminud korruptsioonivastase strateegia elluviimine. Tema sõnul peab Tallinnast saama korruptsioonivaba linn, kuid sisulist korruptsioonivastast võitlust ei saa oodata Kõlvartilt, kes on viimase 8 aasta jooksul aidanud senist parteilist toiduahelat üles ehitada.

Oma sõnavõtus oli üllatavalt vaoshoitud reformierakondlane Kristen Michal. Michal on viimase aasta jooksul rünnanud Kõlvartit teravalt eesti keelse hariduse teemal ning süüdistanud tulevast linnapead venemeelsuses. Eilsel istungil keskendus ta aga hoopis taristuprojektidele ning tegi etteheited tulevasele koalitsioonile. Keskerakonna otsest ründamist otsustas reformierakonna poliitik vältida.

Volikogu istungilt puudus 4 Reformierakonna, 2 EKRE, 1 Isamaa ja 1 SDE saadik. FOTO: Eesti Uudised

Mihhail Kõlvart asub linnapea ametikohale reedest. Kõlvart tänas volikogu liikmeid usalduse eest. “On väga suur au ja vastutus olla valitud nii väärikale ametikohale, kus on eelnevalt töötanud sellised ajaloolised isikud nagu Voldemar Lender ja Jaan Poska,” ütles ta.

“Eesti keel on eesti inimese identiteedi selgroog ja eesti kultuuri alus. Iga inimene, kes elab Eesti riigis, peab mõistma eesti keele tähtsust ning tajuma selle kultuurilist konteksti. Samas peame teadvustama, et ka venelastele ja teistele rahvustele, kes elavad meie kõrval, on nende enda keel ja kultuur oluline. Kultuurid rikastavad üksteist siis kui nende vahel ei ole vastuseisu, kui kultuuri kandjad tunnevad ennast vabalt ja toetavad teineteist,” ütles Kõlvart.

Vastne linnapea märkis, et struktuur peab aga visiooni toetama ning kuna visioon vajab alati täiendamist, siis vajab ka struktuur muutmist. “Kui te küsite minult, kas on vaja muutusi linna struktuuris ja kas ma näen, et muutused tulevad, siis ma vastan jah. Aga need kindlasti ei tule Exceli tabeli järgi, me ei hakka lihtsalt vähendama asutuste ja ametnike arvu numbrite pärast. Me vajame sisulisi muutusi lähtuvalt linnaelanikele osutatavate teenuste kvaliteedist,” ütles Kõlvart.

2017. aasta sügisest linnavolikogu esimehena töötanud Kõlvart oli aastatel 2011-2017 Tallinna abilinnapea, kureerides hariduse-, kultuuri-, spordi, noorsootöö- ja integratsioonivaldkondade tegevust. Mihhail Kõlvart on Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga