Puka uue koolihoone ehitus on alanud. Pildil (vasakult) volikogu esimees Rein Pullerits, haridusspetsialist Janika Laur, vallavanem Jaanus Barkala, Puka kooli direktor Margot Keres, ehituse objektijuht Martin Pezonen, tehniline konsultant Ake Andressoo. Foto: Monika Otrokova

Oktoobrikuu alguses andis Otepää Vallavalitsus välja ehitusloa Puka Kooli laiendamiseks ja ümberehitamiseks, nüüdseks on koolihoone ehitustööd alanud.

„Uut kooliaastat saavad Puka lapsed alustada juba uues koolimajas,“ sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa).

„Tegemist on märgilise tegevusega, mis tähistab aastaid väldanud vaidluste lõppu, millest kogukond on juba väsinud. Puka lapsed ja õpetajad on aastaid oodanud uut kooli ja lõpuks on see reaalselt valmimas.“

Otepää Vallavalitsuse tehniline konsultant Ake Andressoo ütles, et hetkel käib ehituseks kõlbmatu pinnase koorimine, seejärel kaevatakse valmis vundamendi koht ning hakatakse ehitama uue koolihoone põhikonstruktsioone. Uus L-kujuline koolihoone, mis peaks valmis saama järgmise aasta mais, ehitatakse olemasoleva võimla lõuna- ja idaküljele.

Pärast uue koolihoone valmimist kolitakse õppetöö vanast osast uude. Vana koolimaja lammutatakse ning selle asemele rajatakse haljasala.

Puka Kooli laiendamis- ja ümberehitamisprojekti maksumus on 1 975 617,60 eurot. Projekt on saanud toetust meetmest „Koolivõrgu korrastamine“. Puka kooli ehitab OÜ Mapri Ehitus, omanikujärelevalvet teostab AS Infragate Eesti. Olemasolev vana õppehoone oli rajatud umbes 500 õpilase tarbeks. Projektiga ehitatavas hoones on planeeritud 90 õppekohta.

Käesoleval õppeaastal nõuab Puka Koolis tarkust taga 80 õpilast. Kooli direktor Margot Keres eeldab ja loodab, et samasse suurusjärku jääb õpilaste arv ka järgnevatel aastatel.

Kommentaarid artiklile “Puka uue koolihoone ehitus on alanud

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga