Trummid ja viled pole EKRE reitingule toetust juurde pakkunud. Erakonna toetus tegi jaanuari lõpus läbi järsu languse. Foto MARGUS ANSU EESTI MEEDIA

Uuringufirma Norstat küsitleb MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel valimisteni iganädalaselt inimeste erakondlikku eelistust. Jaanuari lõpus ja veebruari alguses korraldatud küsitluses toimus tähelepanuväärne muutus, kui EKRE toetus kukkus kukkus 19 protsendilt 13,3 protsendini.

Teiste erakondade toetused liikusid harjumuspärases vahemikus. Keskerakonna toetus oli 30,5%, Reformierakonna toetus 26,6%, SDE toetus 11% ja Isamaa toetus 7,3%. Ülejäänud erakondade toetus jäi 5%lise valimiskünnise alla.

Norstati küsitlustele vastab nädala jooksul vähemalt 1000 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku. Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostatakse küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga 3,1 protsenti.

Lisaks iganädalaste küsitluste tulemustele esitatakse viimase 4 nädala kombineeritud reiting, mis tähendab, et valimi suuruseks kujuneb 4000. Sellisel juhul ei ületa maksimaalne viga 1,55 protsenti.

Kommentaarid artiklile “EKRE reiting kukkus järsult

  • 7. aug. 2019 kell 09:24
    Permalink

    Norstat saatis laiale ringile, ka mulle, küsitlused, kus muu hulgas küsiti, kelle poolt te hääletasite viimastel valimistel. Need, kes vastasid, et EKRE poolt, kustutati ilmselt nimekirjast. Neilt inimestelt ei ole enam kordagi küsitud poliitilist eelistust. Küll aga näitavad sõltumatud küsitlused hoopis muud, kui Norstati “uuring”.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga