Sven Sester muretseb inimeste turvalisuse pärast Elroni asendusbussides

Raudteeremondi tõttu on käigus asendusbussid, kuid selline olukord suurendab nakatumisohtu COVID-19 viirusesse. Foto: Aare Lepaste

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester (Isamaa) saatis eelmisel nädalal majandus- ja taristuminister Taavi Aasale (Keskerakond) päringu seoses inimeste turvalisusega Elroni asendusbussides, mis on raudteeremondi tõttu kasutusel Harjumaal Keila, Paldiski, Riisipere ja Kloogaranna liinidel.

„Viimase nädala jooksul on ületanud uudisekünnise mitu juhtumit, kus inimesed osutavad
tähelepanu 2+2 nõude mittetäitmisele AS-i Elron (AS Eesti Liinirongid) asendusbussi teenuse
kasutamisel,“ sedastab Sester. Olukord, kus terve rongitäis inimesi suunatakse ühte või kahte bussi, suurendab märkimisväärselt nakatumisohtu COVID-19 viirusesse. Selline olukord läheb Sesteri hinnangul vastuollu Terviseameti soovitustega, mille kohaselt tuleb täita 2+2 nõuet ja tagada inimeste turvalisus.

Ühtlasi märgib Riigikogu majanduskomisjoni esimees, et eraettevõtetele on riik kehtestanud viimaste kuude jooksul mitmeid rangeid piiranguid ja nõudeid, et tagada inimeste turvalisus ning piirata koroonaviiruse levikut. Just sellepärast peaks riigifirmana AS Elron olema teistele ettevõtetele eeskujuks ning tagama parimad võimalikud lahendused turvaliseks reisimiseks.

Elron soovitab reisijatel maske kanda

Täna teatas Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg ERR-ile, et
2+2 reeglit tuleb täita olukorras, kus see on võimalik. Ühistranspordis pole aga 2+2 reegli tagamine alati võimalik ning seetõttu ka ühistranspordile lisanõudeid kehtestatud pole.

“Tipptunniväljumistel, mil nii rongides kui ka bussides on rohkem reisijaid, tasub reisijatel kaaluda näomaski kasutamist nii, nagu seda tehakse teistes Euroopa riikides,” sõnas Adamberg.

Ühe bussi ülekoormuse ja teiste busside alatäituvuse vältimiseks lubas Elron parandada reisijate teavitamist busside arvu kohta. Samuti suunavad inimesi klienditeenindajad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga