Isamaa Kristlik Ühendus toetab erakonna volikogu avaldust ja kutsub ühendusega liituma

Foto: Inimestena oleme seatud heaperemehelikult valitsema oma aeda - planeeti Maa. Panustagem kriisist õppides tulevikutehnoloogiatesse, mis on keskkonnasäästlikud ja elukeskkonna jätkusuutikkuse heaks parimad.

Isamaa volikogu võttis 8. juunil vastu avalduse, mis kutsub üles nii rahvaid kui nende juhte kogu Euroopas majandust taaskäivitades käituma vastutustundlikult ja tasakaalukalt. Rakendama kriisist õppides parimat ning investeerima tulevikutehnoloogiatesse, mis on keskkonnasäästlikud ja elukeskkonna jätkusuutlikkuse heaks parimad.

Isamaa Kristlik Ühendus toetab seda avaldust ja on tänulik meie eesliini poliitikutele, kes andsid ülikeerulistes olukordades endast maksimumi, otsisid ja leidsid lahendusi, suutsid ÜRO julgeoleku nõukogu eesistumise ajal muuta ka maailma mõtteviisi.

Jumala Sõna kohaselt oleme inimestena seatud heaperemehelikult valitsema aeda – planeeti Maa. Kui hästi või halvasti oleme sellega toime tulnud? Millise igapäevase keskkonna oleme loonud enestele nii vaimselt kui füüsiliselt? Kas midagi on vaja elu askeldamiste virr-varris muuta? Kas kuri viirus pääses valla juhuslikult või oli see seotud looduse tasakaalutuse põhjus-tagajärg seostega? Olen ma suutnud ja suutsin nüüd piisavalt olemas olla oma lähedastele, et ootamatute olukordadega hästi toime tulla?

Kristlik Ühendus tajub vastutust loodu pärast ning toetab keskkonnahoidlikku mõtteviisi ning säästvat arengut nii riigis kui kogu planeedil.

Tänu Jumalale, et oleme ühiskonnana vaikselt taastamas elu tavarütmi, taastumas eriolukorra teadmatuse ja suletuse pingest. Loodetavasti oli meil aega seisatuda ja mõtiskleda tavalisest rohkem elu püsiväärtuste üle. Küsida põhjendatult rohkem „miks“- küsimusi, leida mõnedelegi vastuseid ning märgata meelelahutusvõimaluste kokku tõmbudes rohkem loodust enda ümber.

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) teema-aasta 2020 on „Armastame loodut“. Teisipäeval, 16. juunil toimus Arvo Pärdi keskuses EKN-i seminar „Armastame loodu(s)t“, kus teiste seas astusid ettekannetega üles president Kersti Kaljulaid, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere (ettekande teema “Loodushoid ja teadus”). Ühiselt tõdeti, et usul ja teadusel on palju kokkupuutepunkte ja keskkonnahoiu osas meelt parandada on põhjust meil kõigil. Usk aitab hoida lootust, lootus toetab loovust ja loomingut, teadust ja arengut.

On hea meel, et ka Isamaa volikogul, 8. juunil tõsteti arutelus esile, et teaduse väärtustamine on erakonna jaoks endiselt prioriteetne. 

Seminarile järgnes tänujumalateenistus Keila Miikaeli kirikus Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtide osavõtul, kus avaldati austust nendele, kes on andnud olulise panuse koroonaepideemia tõrjumisele, ning mälestati koroonaviiruse ohvreid Eestis ja kogu maailmas. Sõna sai ka rahvastikuminister, Isamaa Kristliku Ühenduse juhatuse liige Riina Solman, kelle tänusõnad võtsid hästi kokku ühiskonna ja koguduste tihenenud koostöö eriolukorras. Tsitaadid:

„Meie oma nähtava maailma tunnetusega ei oska hoomata kõiki neid ande, mida kirikud ja kogudused pakuvad: eestpalved ja vaimulik juhtimine, vaimsete probleemidega tegelemine ning igapäevane armastust täis töö. Kirik on maa soolaks, küünlaks, mida ei panda vaka alla. Kuulutuseks jarõõmusõnumiks on just praegu õige aeg, kui inimesed otsivad uut tasakaalu.“

„Olen väga tänulik Eesti Kirikute Nõukogule, kui heale koostööpartnerile, olen tänulik EELK peapiiskopile, kõigile piiskoppidele ning kõigi konfessioonide usujuhtidele suurepärase, toetava ja äärmiselt mõistliku koostöö eest raskel hetkel, raskel viiruse kriisi ohjamise ajal, kui inimesed olid mures ning vajasid teie hingelist tuge. Kirik ja kogudused olid tugevad ja võime Eesti kristlaskonna üle selles osas rõõmu tunda.“

Isamaa Kristlik Ühendus kutsub Isamaa Erakonna liikmeid liituma meie ühendusega (Kontakt: Kaja Tarto – Isamaa Kristliku Ühenduse kommunikatsioonijuht tel 5343 2729), et leiaksime igapäevaküsimustele ja uutele väljakutsetele üheskoos ka igavikulisi vaatenurki ja Issand saaks õnnistada meie ühiseid ettevõtmisi kogu loodu, ühiskonna heaks.

„Aga otsige esmalt Jumala riiki ja tema õigust, siis seda kõike antakse teile pealegi!“ (Matteuse 6:33)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga