Seeder: Eesti peab aitama Leedul migratsioonisurvet peatada

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Leedu piirivalve teatel on tänavu tabatud juba enam kui 1000 illegaalset immigranti. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul ei saa Eesti valitsus jääda selles küsimuses vaikivaks kõrvaltvaatajaks ning Leedule tuleb pakkuda kohest abi ebaseadusliku migratsiooni ohjamiseks.

Isamaa esimehe sõnul tuleb Leedut tabanud illegaalse immigratsiooni voogudesse suhtuda äärmiselt tõsiselt. „Tegemist on ilmselge provokatsiooniga Valgevene poolt. Selline rändesurve destabiliseerib olukorda kogu meie regioonis. Illegaalne immigratsioon on tõsine julgeolukoht ning Eesti valitsus peab pakkuma Leedule tuge migratsiooni peatamiseks,“ ütles Seeder.

Seederi sõnul on arusaamatu, miks Eesti valitsus vaikib ning miks ei astuta konkreetseid samme Leedu aitamiseks. „Sõpru tuleb aidata. Meie liitlasele tuleb pakkuda kohest abi probleemi leevendamiseks. Eesti võiks toetada Leedut piirikontrolli tugevdamisel ning inimeste taustakontrolliga Leedu majutuslaagrites. Sellele lisaks võiks kaaluda ka rahalist abi ning võimalikke lahendusi illegaalide riigist välja saatmisel,“ ütles Isamaa esimees.

„Eesti abi Leedule oleks selge signaal Valgevene diktaatorile Aleksandr Lukašenkole ja laiemale avalikkusele, et Balti riigid ei jäta üksteist hätta,“ rõhutas Seeder.

Leedu piirivalve pidas pühapäeval ja esmaspäeva hommikul kinni 134 seadusvastast migranti, kes saabusid üle Valgevene piiri. Piirivalve teatel on kokku tänavu tabatud 1232 illegaali, möödunud nädal oli nende hulk rekordiline. Leedu on välja kuulutanud eriolukorra.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga