Rõuge vallavolikogu opositsioon kärpis esimehele umbusaldust avaldades korruptsioonitiibu

Rõuge vallavolikogu esimees Aigar Kalk sai 10. märtsil ametist priiks, sest opositsiooni algatatud umbusaldusavaldust toetasid ka mitmed koalitsiooni kuuluvad vallavolinikud. Foto: Aare Lepaste

Rõuge 27-liimeline vallavolikogu avaldas 10. märtsi õhtul 14 saadiku toetusel umbusaldust vallavolikogu esimehele Aigar Kalgile.

Umbusaldajad heitsid Kalgile ette läbipaistmatut juhtimist. Viimaseks piisaks selles sai kolm aastat kestnud varjatud ja reeglitevastane rahastus valla mitteosalusega MTÜ-le. MTÜ-de ja aktivistide ebavõrdse kohtlemise näideteks toodi veel kaasavast eelarvest poole raha Rõugesse juhtimist ja kokkulepitud statuudist erinevat tunnustuste menetlust.

Väärib märkimist, et eelmine kord avaldati kolm ja pool aastat volikogu esimehe toolil istunud Kalgile umbusaldust aasta ja kuus kuud tagasi. Ka siis toodi põhjuseks juhtimisvead. Saadikud ootavad õigustatult, et volikogu esimees oskab suhelda, on arenemis- ja õppimisvõimeline, on objektiivne ja omab enesekriitikat. Toona jäi Kalk küll ametisse, kuid sai sellest priiks nüüd, 10. märtsil, sest opositsiooni asusid toetama ka mitmed koalitsiooni kuuluvad vallavolinikud.

„On vastuvõetamatu, et eelmine kord esitatud etteheidetest ei õpitud, vastupidi – esimees lasi oma isikliku solvumise igal võimalusel välja paista ning lõppeks lisandus ka korruptsioon. Tegelikkuses polnud ei eelmine kord ega ka nüüd arutusel Aigar Kalk inimesena, vaid juhina, kelle juhtimisomadustest, õppimis- ja empaatiavõimest sõltub 5500 inimese käekäik,“ märkis Rõuge vallavolikogu liige Tiit Niilo (Isamaa).

Maavärinat ei järgne ehk täitevvõimul palutakse jätkata

Tiit Niilo sõnul soovivad volikogu liikmed valla edasist elu korraldades ja otsuseid vastu võttes eeskätt tasakaalukat koostööd ja omavalitsuse läbipaistvat juhtimist. Foto: Aare Lepaste

Paarkümmend minutit pärast Aigar Kalgi umbusaldamist andsid vallavolinikud Rõuge vallavanema ülesannetes olevale Rein Loigile teada, et peavad mõistlikuks praeguse vallavalitsuse jätkamist täies koosseisus.

„Volikogu selle koosseisu olulisim ülesanne oli ühendada viis liitunud valda üheks vallaks, kuid see on tänini tegemata. Toimus suure ja väikeste Peetrite leivajagamine, mille tulemus oli ette teada. Seega peame paika saama piirkondade ühtlase arengu põhimõtted. Üle kolme aasta oleme nõudnud, et valla valitsemine toimuks läbipaistvalt, et otsused oleksid põhjendatud ja kõigile arusaadavad. Nüüd on see võimalik ka ära teha. Anname oma plaanidest aegsasti teada, et vallarahvas saaks juhtimises osaleda, aegsasti arvamust avaldada ja ettepanekuid teha,“ andis Tiit Niilo teada järgmistest sammudest

2020. aastal vähenes Rõuge valla elanike arv umbes 100 inimese võrra, mis on ligi kaks protsenti elanikkonnast. „Eesti kaguosas oli see kõige halvem näitaja. Vallal puudub plaan olukorra parandamiseks, kuid aega on jäänud vähe, mis tähendab, et peame sellega kohe tegelema hakkama,“ lisas Niilo.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga