Kui olukord lähinädalatel ei parane, tõstab valitsus lauale karmid piirangud

Kui nakatumiste ja haiglaravi vajavate patsientide arvu kasv jätkub, avaldub see otseselt plaanilises ravis, mida tuleb piirama hakata ja juba ongi piirama hakatud. Foto: Aare Lepaste

Eelolevad nädal või kaks on otsustavad, kas inimesed peavad valitsuse kehtestatud koroonaviiruse vastastest piirangutest kinni või mitte. Kui olukord endiselt halveneb, on laual lauskeelamised ja -piirangud.

Välisminister Urmas Reinsalu rääkis erinevatest stsenaariumitest ja märkis, et viirus on kasvufaasis ning nakatumine on praegu suurem, kui oli kolme nädala taguses teadlaste koostatud modelleeringus. „Halvima stsenaariumi kohaselt on meil jõulude ajal 1000 nakatumist ning tuleb teha kõik, et seda ei juhtuks,“ rõhutas Reinsalu.

Peaminister Jüri Ratas ja sotsiaalminister Tanel Kiik lisasid, et kui nakatumiste ja haiglaravi vajavate patsientide arvu kasv jätkub, siis avaldub see kõige otsesemalt plaanilises ravis. Eesti ei jäta ministrite sõnul küll ühtegi inimest tänavale või haigla eeskotta, aga tavapäraselt plaanilise raviga seotud inimesed hakkkavad sellistes tingimustest tegelema Covid-19 patsientidega, vahendab ERR. See omakorda tähendabki muude tervishoiuteenuste kättesaadavuse piiramist.

Antud tingimustes kutsuvad valitsusliikmed inimesi üles mitte osalema 27. novembriks kavandatud maskivastasel meeleavaldusel. Eesti on riigis kehtestatud koroonapiirangutega olnud siiani Euroopas üks liberaalsemaid riike ja pole olnud ka viiruse tõmbekeskus. Seepärast arvustas Kiik teravalt maskivastast meeleavaldust ja palus inimestel mõelda, kas suvaline Facebooki üleskutse on tõesti sama kaaluga, kui teadusnõukoja, Maailma Terviseorganisatsiooni, terviseameti ja valitsuse soovitused. Ka peaminister Ratas oli meeleavalduse suhtes kriitiline ja ütles, et sellisel masskogunemisel on suur oht nakatuda ja viia nakkust edasi oma koju vanematele või vanavanematele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga