Riho Terras: Euroopa Liit peab Orbáni õõnestustööle reageerima kiirelt ja otsustavalt

Riho Terras

Euroopa Parlamendi liige Riho Terras pöördub Ursula von der Leyeni, Charles Micheli ja Roberta Metsola poole üleskutsega peatada seoses Ungari peaminister Viktor Orbáni Euroopa Liitu avalikult õõnestava tegevusega, sealhulgas visiitidega Venemaale ja Hiinasse Ungari hääleõigus Euroopa Liidus.

„Ungari eesistumine Euroopa Liidu nõukogus on vaevu alanud, kuid peaminister Orbán on juba põhjustanud märkimisväärset kahju kuritarvitades oma rolli nõukogu eesistujariigi valitsusjuhina,“ kirjutab Terras pöördumises, mis on suunatud Euroopa Komisjoni, Euroopa Ülemkogu ja Euroopa Parlamendi presidentidele ning kuhu kogutakse allkirju kõigilt Euroopa Parlamendi liikmetelt.

„Orbán on oma külaskäikudega Venemaale ja Hiina ettekavatsetult kuritarvitanud volitusi. Oma niinimetatud „rahumissiooniga“ jättis peaminister Orbán tahtlikult mulje, et ta esindas tervet Euroopa Liitu, kuigi tal ei ole tegelikkuses volitusi esineda Euroopa Liidu või ühegi liikmesriigi nimel peale enda riigi,“ jätkas Isamaa eurosaadik.

Terrase sõnul õõnestab Orbán teadlikult ja tahtlikult Euroopa Liitu ning selle ühtsust, mistõttu peab Euroopa Liit reageerima kiiresti ja otsustavalt, rakendades selleks aluslepingute artiklit 7, millega peatataks Ungari hääleõigus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga