Aasta IREN Riina Kitt: meie rahvastiku säilimiseks tuleb teha pingutusi (Lisatud galerii!)

Aasta IREN 2021 Riina Kitt. Fotod: Kristjan Ühtid

Isamaa naiskogu valis oma aastat kokkuvõtval seminaril Aasta IRENiks 2021 Riina Kiti, kes on 15 aastat tagasi liitnud Isamaaliidu ja Res Publica erakonna naisühendused ning olnud seega Isamaa Naiskogu IRENi peamiseks eestvedajaks. Igapäevaselt on ta tegev naiskogu IREN revisjonikomisjoni liikmena, vastutades ühenduse eelarve eest.

Hariduselt ökonomist ja aastaid siseaudiitori ametit pidanud Riina Kitt ütleb, et poliitikaga on ta läbi elu olnud seotud põhitöö kõrvalt, mistõttu elukutselist poliitikut ei ole temast saanud. Perede ja laste heaolu eest on ta enda sõnul seisnud eelkõige pidades silmas ühiskonda tervikuna.

„Paratamatult meie rahvastik jääb, nagu arenenud riikides tendentsid näitavad, ikka väiksemaks, mistõttu tuleb rakendada rahvastiku säilimiseks ja selle juurdekasvuks kõiki vajalikke meetmeid. „Emapalk, kolmanda lapse toetus – need on teemad, mille eest on Isamaa seisnud ja mis annavad kõigile Eesti inimestele kinnitust, et meie lastel on siin kohta ja peredel hea elada,“ ütles ta.

Põhjusena, miks naiskogu omal ajal loodi, toob Riina Kitt välja tõsiasja: „Ühiskonnas on ju mehi ja naisi peaaegu võrdselt ning kui naised toetavad naisi ja on näha, et naised tegutsevad kuskil aktiivselt, siis neid sinna ka tuleb.“

Üheskoos tegutsemise üheks silmapaistvamaks algatuseks on naiskogu eestvõttel aastatel 2008-2009 koostöös MTÜ-ga Eesti Naiste Koostöökett aset leidnud toetusaktsioon lapsekodudest ellu astunud noorte toetuseks.

IREN ühendab enam kui neljasadat konservatiivse maailmavaatega naist, kes kuuluvad Isamaa erakonda. Naiskogu tänas laupäevasel tunnustusüritusel teisigi aktiivseid ühenduse tegevusse panustajaid. Katrin Heele Anderson sai IREN 2021 tunnustuse järjepideva toetava suhtumise ja aktiivsuse eest. Mari Suurvälit tunnustati IREN 2021 elutöö eest Väärikate Ülikooli juhtimisel.

Aasta IRENi nominentidena tunnustati Isamaa Perede Ühenduse ja Harju piirkonna aseesimeest Gerli Lehet ja Isamaa Harju naisklubi juhatajat ning Harju piirkonna juhatuse liiget Piret Maasikut. Tunnustuse pälvisid lisaks nominentidele üheksa IRENi liiget üle Eesti, kes osalesid KOV valimistel ja on näidanud üles aktiivsust erakonna ehitamisel.

Samuti anti üle järgmised autasud:

Aasta IRENi jälgedes astujate tunnustus

  1. Margit Leerimaa – IREN 2021 töömesilane
  2. Jane Koitlepp – IREN 2021 abilinnapea
  3. Marja-Liisa Veiser – IREN 2021 vallavanem
  4. Lea Nilson – IREN 2021 õigluse ja õiguse eest seisja
  5. Ela Tomson – IREN 2021 traditsioonide hoidja
  6. Merike Värik – IREN 2021 aasta uustulnuk
  7. Iivi Zajedova – IREN 2021 üleilmne eestlane

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga