Vabaerakonna piirkonnad nõuavad Herkeli taandumist

Vabaerakonna esimees Andres Herkel peab oma viimast võitlust erakonna ellujäämise eest. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juht Heli Künnapas, kes ütles teisipäeva hommikul ERR-ile antud usutluses, et Vabaerakonna päästmiseks on ka muid viise, kui Andres Herkeli taandumine, sõnas sama päeva õhtul Delfile, et nüüdseks ta muud varianti ei näe.

“Eilne koosolek ja ka tänased sõnavõtud on näidanud seda, et Andres Herkel ega ka teised juhatuse liikmed ei saa aru, milline on nende vastutus,” lisas Künnapas. “Nii et praegu ma ei näe muud varianti, kui et Andres Herkel peab tagasi astuma. See aga ei tähenda, et Herkel peaks erakonnast välja astuma.”

Künnapas koos erakonnakaaslastega saatis Vabaerakonna juhatusele pöördumise, milles kritiseeris erakonna senise juhi Andres Herkeli tegevust ja ka valmistumist eelolevateks valimisteks. “Keegi peab võtma vastutuse erakonna kehva reitingu eest ja seni Herkel seda teinud ei ole,” põhjendas Künnapas.

Peamisteks murekohtadena olid kirjas välja toodud juhtimisvead ja kesine kampaania, viidates kampaaniajuhi Ivo Rulli tööle. “Meil on tööl kampaaniajuht, aga ometigi tulemust ei ole,” märkis Künnapas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga