Koalitsioonileppe fookuses on eesti keel, julgeolek, toimetulek ning rahvastikupoliitika

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas, Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja SDE esimees Lauri Läänemets allkirjastasid koalitsioonilepingu.

Reedel tutvustasid erakondade esimehed Riigikogus Reformierakonna, Isamaa ja sotside koalitsioonilepingut. Koalitsioonileppes on ette nähtud konkreetsed sammud Eesti julgeoleku tagamiseks, eestikeelsele haridusele üleminekuks ja kõrghariduse rahastamise suurendamiseks ning laste- ja peretoetuste tõusuks. Lisaks plaanitakse ellu viia elektriturureform ning tagada kompensatsioonimeetmed energiakandjate hinnatõusu leevendamiseks.

“Tahan näha Eestit, mis on valla uutele ideedele ja huvitavatele arvamustele, Eestit, mis liigub tulevikku julge, avara ja targa pilguga. Uue valitsuse ees seisvatest ülesannetest kõige olulisemad on tagada meie julgeolek, rakendada meetmeid energiakriisi ohjeldamiseks, aidata inimesi kiire hinnatõusu tingimustes igapäevaeluga toime tulla ning minna lõpuks üle ühtsele eestikeelsele haridusele,” rääkis Reformierakonna juht Kaja Kallas.

„Eesti inimestel on põhjust koalitsioonilepinguga rahul olla. Oleme seadnud suured eesmärgid ja kokku leppinud julged lahendused Eesti suurtele probleemidele. Astume olulised sammud eestikeelse hariduse ja kõrghariduse, julgeoleku ja perehüvitiste vallas ning viime ellu elektriturureformi. Olen kindel, et meie valitsusdelegatsioon ja kolm osapoolt koostöös suudavad need eesmärgid ellu viia,” ütles Erakond Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder

“Sotsiaaldemokraadid lähevad valitsusse, et seista inimeste kindlustunde eest. Selleks, et hinnatõus ei neelaks senist elatustaset või koguni ei suruks Eesti inimesi vaesusesse, peavad suurenema sissetulekud,” sõnas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Lauri Läänemets.

KOALITSIOONILEPPE terviktekst 

Kommentaarid artiklile “Koalitsioonileppe fookuses on eesti keel, julgeolek, toimetulek ning rahvastikupoliitika

 • 1. aug. 2022 kell 07:53
  Permalink

  Dokumenteerin siia oma õelust. Sest masin sunnib taas ründama riiki. Vanalinnas karjun,et jüri ratas on korruptant. Selle taga on kindralitest valged satanistid, kes tahavad veresauna. Selle pärast ei vangistada mu järelvaatajaid.
  Teine osa.

  Sellest on südamesööjad. Kogu see klatsh ja kära ja nõelamised telepaatiamasinaga, on südamesööjatest tüdrukute laim. Hullused. Nad on meelelised tüübid, kes sõid sisse intuitsiooni. Koos sellega läksid segi. Olen nende projektsioon, kelle peal elatakse paranoilist süütluulut välja.

  Aitäh!

  Ma ei spämmi pikalt.

  Muidu. Sain teada ameltikult,et vaeseid on ühiskonda vaja. Veaste ja liberalismi seosed tuleb üle vaadata.

  Satanismi pole. Satanistlikult südamesööjad ei tule mingite majanduse allvalemitega toime. Ja ei lahenda seda ära, kuidas saada integreeritud majanduskasvu. Neil puudub see võime. Vaeseid on selle pärast süsteemi vaja.

  Kvante pole olemas. Satanistlikku taevast samuti. Kvandid on teine teooria. Mingi tundmatu fenomen, mis maha müüdi kvantteooriana. Euroopas on teine aatomiteooria. Ja selle järgi, kuna kvante ei ole olemas, ei saa olla olemas saatana taevast. Seda ei saa luua. Sest kvante, teooria aluseid, ei ole olemas. Ja koos sellega on valge saatana vandenõu mõttetu.

  Kaitske mind. Südamelollid ajavad jälle iba ja sunnivad ründama kaaskodanikke.

  Vasta
 • 29. juuli 2022 kell 07:16
  Permalink

  Käisin linna peal ja süüdistasin inimesi. Miks? Põhjuseta. Aga oli ju. Oli küll. Mind kiusab masin, mis sunnib kogu aeg ründama rahvast. Ajus on õelad tüdrukud,kes nõelavad.

  Kindralid on selle masina teinud.

  Eestis on riigireeturitest kindralid, kes sunnivad mind masinaterrorisse. Koos sellega pidevalt karjuma riigivastaseid loosungeid.

  Kas neil on valeraha afäär? Kas nad käisid valeraha eest litslates? Kas neil on peenis?

  Miks ma nende tõttu ei tohi tunda ESFj naist.

  Kes need riigireeturitest kindralterroristid on? Miks minu ajusöömine ei lõppe?

  Miks ma pean tingimata ühele tüdrukule olema igavene hingetapp? Miks tema masin ei lähe ära mu peast?

  Miks arstid mürgitavad mind arseeniga? Et see juhtum ei laheneks

  Aitäh!

  Vasta
 • 28. juuli 2022 kell 12:46
  Permalink

  Eesti peab säilima. Isamaa, palun säilita meid. Nagu aam asi kirikus. Maarjamaa peab säilima. See on meie kodumaa. Meie kodumaa on Maarjamaa, kogu maailma valu kaitse maa.

  Muidu möliseda ei taha. Kuid sunnitakse kellegi laimava masina poolt, mis kogu aeg naise häälega pilkab. Ründama teie vastu. Sõimama riiki skandaalsete sõimudega. Nii et ei tea isegi, mis saab. Ja kardan väga tagajärgi.

  Miks see naine võib 15 aastat juba, sundida mind vihkama korda? Miks talle õiglus ei kehti? Ja kui õigust nõuda, siis mu arst lihtsalt mürgitab mu arseeniga ära. Selle asemel,et õigus päästaks mu kiusaja pilgete käest ja hullutamiste käest.

  Saatke mulle meilile flaier, kui saate selle naise meesteviha lahendatud.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga