Isamaa volikogu kinnitas 14. juulil ministrikandidaadid. Foto: Karl Sander Kase

Tallinnas 14. juulil kogunenud Isamaa volikogu kinnitas ministrikandidaadid: välisminister Urmas Reinsalu, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, riigihalduse minister Riina Solman, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan ja justiitsminister Lea Danilson-Järg.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on selles valitsusdelegatsioonis nii kogenud poliitikuid kui oma valdkonna asjatundjaid. „Kristjan Järvan ja Lea Danilson-Järg toovad poliitikasse värskust ja uudsust ning nad on tugevad isiksused, kellel on vajalik kogemus ja teadmised poliitika kujundamiseks,“ ütles Seeder.

Erakonna esimehe sõnul tagab Urmas Reinsalu, Tõnis Lukase ja Riina Solmani võimekus ning varasem ministrikogemus selle, et loodava koalitsiooni ambitsioonikad eesmärgid eestikeelset haridust, julgeolekut, energeetikat ja inimeste toimetulekut puudutavates küsimustes saaksid ellu viidud.

Urmas Reinsalu (22.06.1975) on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on olnud Eesti Vabariigi kaitseminister (2012-2014), justiitsminister (2015-2019) ja välisminister (2019-2021). Ta on kuulunud Riigikogu X, XI, XII, XIII ja XIV koosseisu.

Riina Solman (23.06.1972) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli kasvatusteaduste teaduskonna. Ta on Isamaa aseesimees ja Isamaa naiskogu esinaine. Aastatel 2019-2021 oli ta Eesti Vabariigi rahvastikuminister. Solman on varasemalt töötanud Eesti Energia pressiesindajana, Rahandus-ja Justiitsministeeriumis ning Viimsi vallas kommunikatsioonijuhina, samuti aastatel 2007-11 Kaitseministeeriumis ministri nõunikuna. Ta on aastaid tegutsenud vabatahtlikuna Olevist Hoolekande juhina ning kuulunud korduvalt Tallinna Linnavolikogu koosseisu.

Kristjan Järvan (10.10.1990) on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja majandusteaduskonna. Ta on ettevõtja ning mitme iduettevõtte asutaja. Majandusanalüütikuna on ta uurinud ja teinud erinevaid ettepanekuid pensionisüsteemi ja rahvastikupoliitika valdkonnas.

Tõnis Lukas (05.06.1962) on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal. Ta on olnud Eesti Kirjandusmuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Kutsehariduskeskuse direktor. Lukas on olnud Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister (1999-2002; 2007-2011) ning kultuuriminister (2019-2021). Ta on kuulunud Riigikogu IX, X ja XII koosseisu.

Lea Danilson-Järg (27.11.1977) on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise eriala ning läbinud täiendkoolitusprogrammi demograafia valdkonnas Tallinna Ülikoolis. Töötanud ajalehe Postimees rahvastikupoliitika valdkonna toimetajana, siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juhatajana, Sisekaitseakadeemia rektori nõunikuna arendusvaldkonnas. Ta on Eesti Sündimusuuringud MTÜ juhatuse liige. Kuulunud Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu koosseisu üliõpilaste esindajana.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga