Gerli Lehe, Jan Trei, Marju Aolaid

Eile kogunenud Isamaa Harju piirkonna juhatus valis üksmeelselt Harju piirkonna juhiks Viimsi vallavolikogu aseesimehe Jan Trei ja uueks aseesimeheks Merike Käveri Keila linnast.

Piirkonna aseesimehena jätkab Priit Põldmäe Rae vallast. Juhatuse koosolekul kinnitati ära Harju piirkonna tegevuskava järgnevaks kaheks aastaks. Isamaa Harju piirkonna juhi Jan Trei sõnul on Harju piirkond sihiks seadnud erakonna põhimõtete tutvustamise ja liikmeskonna kaasamise Riigikogu 2023. aasta valimisteks valmistumisel.

„Oleme erakonna programmi koostamisega juba algust teinud ja alates suvest hakkame juhatusega aktiivselt käima meie Harjumaa osakondades sisendit kogumas. Harju piirkonna osakondade ja liikmete kaasamise eesmärgil oleme planeerinud ühisüritusi erinevatesse paikadesse üle Harjumaa, et olla nähtavad meie kohvikute päevadel ja teistel avalikel sündmustel,“ kinnitas Jan Trei.

Tema sõnul jätkatakse ka Harjumaa poliitikaklubi üritustega, kuhu on oodata esinema põnevaid külalisi. „Juba eile peale piirkonna juhatuse koosolekut toimus järjekordne Poliitikaklubi Viimsis, kus teadur ja diplomaat Grigore-Kalev Stoicescu rääkis Venemaa agressiivsest sõjategevusest Ukrainas, aga ka julgeolekuteemadest laiemalt,“ rääkis Trei.

Piirkonna aseesimehe Merike Käveri sõnul on sügisesse planeeritud Harju arengu-konverents, kus ühiselt osakondadega on plaanis kujundada pikem vaade ja suundumused Harjumaa tegevustele järgnevatel aastatel. Harju piirkonna kõige suurem väljakutse on Käveri sõnul valimisteks valmistumine ja Harju piirkonna liikmete ühtekuuluvustunde tugevdamine.

Harju juhatuses jätkavad tegevust ka Gerli Lehe Rae vallast, Harku vallavanem Erik Sandla ning Viimsi abivallavanem Marju Aolaid. „Piirkonna juhatuse eesmärgiks on asutada uusi osakondi Harju piirkonnas, tegeleda liikmehõivega, jätkata Harju poliitikaklubi üritustega ning korraldada arenguseminare. Kindlasti on üheks meie eesmärgiks panna Harjus välja tugev nimekiri riigikogu valimisteks ja saavutada esindatus 2023. aastal tööd alustavas riigikogu koosseisus,“ ütles Harju piikonna juht Jan Trei.

„Harju piirkond toetab Isamaa valitud plaani arendada välja riigi kestlikkuse tagamiseks juba välja käidud plaani: investeerida perepoliitikasse ja tõsta laste- ja peretoetusi; samuti julgeolekupoliitikasse,“ märkis Trei.

Samuti tuleb tema hinnangul teha vajalikud sammud eestlaste turvatunde tõstmiseks: investeerida hariduspoliitikasse, tõsta haridustöötajate palkasid igal tasandil ning teha ära kõrgharidusega seonduvad investeeringud. „Jätkame panustamist eestikeelsesse haridusse ning meie eesti keele ja- kultuuri säilimisse. Me ju teame, et parim majanduspoliitika on hea hariduspoliitika,“ selgitas Jan Trei.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga