President Kersti Kaljulaid FOTO: SCANPIX/ Joakim Klementi / Eesti Meedia

President Kersti Kaljulaidi ja välisminister Urmas Reinsalu sõnul tekitab Valgevenes toimuv tõsist muret ning kodanikuvabaduste piiramist ei saa tolereerida.

President Kaljulaid kirjutas ühismeedia vahendusel, et mõistab Valgevenest toimuva hukka

Eile Valgevenes toimunud valimisi ei saa esialgsete infokildude põhjal kahjuks pidada vabadeks ja õiglasteks. Jälgin murega, kuidas Valgevene võimud suruvad toore jõuga maha rahumeelseid meeleavaldusi, piiravad kogunemisvabadust, rõhuvad kodanikuühiskonda ning rikuvad elementaarseid inimõigusi. Mul on siiralt kahju, et Euroopa Liidu idapartnerina on Valgevene valinud tee, mis viib teda Euroopast kaugemale, mitte lähemale. Loodan, et Valgevene võimud otsustavad siiski riigi tulevikule mõeldes minna oma inimeste ja kogukondadega rahumeelse dialoogi teed.

Välisminister Reinsalu: poliitilised repressioonid tuleb lõpetada

Välisminister Urmas Reinsalu kirjutas omakorda, et Eesti ja Euroopa Liit nõuavad Valgevenelt poliitiliste repressioonide lõpetamist. “Ma pean tähtsaks viivitamatult poliitilistel motiividel vahistatud isikute vabastamist ning vägivalla vältimist rahumeelsete protestijate suhtes,” kirjutas ta Delfis.

“Arvestades Venemaa viimase aja poliitilist survet ja manipulatsioone, et haaret Valgevene suhtes tugevdada, tuleb rõhutada toetust Valgevene riigi iseseisvusele ja suveräänsusele. Meie vaate, nagu ka kogu Euroopa Liidu seisukohalt, on esmane poliitiliste repressioonide lõpetamine ning vabade valimiste võimaldamine,” lisas Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga