Savisaare protsessi taolised asjad häirivadki neid, kes täna lahmivalt justiitssüsteemi ründavad

Meil kõigil, sõltumata rahvusest, on ühine eesmärk - edukas ja kestlik Eesti.

Ringkonnakohtu otsus, et kohtupidamine Edgar Savisaare üle võib jätkuda, tundub igati mõistlik. Varasem maakohtu otsus lõpetada korruptsioonisüüdistuste menetlemine oli ju vastuolus inimeste õiglustundega ja andis signaali, et haiguse taha pugedes on võimalik õigusemõistmisest kõrvale hiilida ka edaspidi.

Teeb rõõmu, et kohtusüsteem on leidnud mõistliku tasakaalu inimese huvide ja õiguse vahel õigust mõista. Prokuratuurile on see samuti punktivõit.

Möödunud kevadtalve meenutades – kui kohtualusel oli tervis nii halb, et ta ei saanud osaleda kohtuprotsessil, siis ta ei oleks saanud osaleda ka teistes avalikes tegemistes, näiteks Tallinna volikogu töös. Savisaart esindasid kohtus mitmed tuntud advokaadid ja tema osalemine protsessil nõudis vaid kohal viibimist.

Ma ei ütle sellega, et kohtuskäimine oleks stressivaba või et ekslinnapeal ei oleks keerulisi terviseprobleeme. Tema osalemine õiglases kohtupidamises oli aga tagatud. Ja tema haigeksjäämine igal kohtuistungil tekitas kahtluse, kas ta mitte just kohtuistungiks haigeks ei jäänud.

Mina soovin elada õigusriigis, kus õiguse kõrval kehtib ka õiglus. Oleks ebaõiglane, kui õigus menetleda korruptsioonikuritegu ei saagi lahendust, kuna inimesel on võimalus oma terviseküsimust reguleerida vastavalt soovile. Pealegi  tunnistas kuuest kohtualuse tervist hinnanud eksperdist ainult üks ekspert Savisaare tervise kohtupidamisele mittevastupidavaks.

Edgar Savisaar on praegu puhkusel ja hetkel on ta peatanud oma volitused Tallinna volikogus, kuid tema need taastuvad juba 16.septembril. Seega näeme õige pea, kas ta selleks jõudu leiab, et volikogus töös jätkata.

 

Kommentaarid artiklile “Savisaare protsessi taolised asjad häirivadki neid, kes täna lahmivalt justiitssüsteemi ründavad

  • 16. aug. 2018 kell 11:49
    Permalink

    Väga hea ja õige artikkel, aga pealkiri vajaks ära parandamist ;).

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga