Reinsalu rassistlikust rünnakust: sellistele tegelastele tuleb lajatada seaduse täie rauaga,

Urmas Reinsalu. Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia

Välisminister ja endine justiitsminister Urmas Reinsalu mõistis tänasel valitsuse pressikonverentsil hukka eile Tallinnas toimunud rassistliku rünnaku pakistanlase vastu. “Sellistel tegelinskitel tuleb natist kinni võtta ja lajatada neile seaduse täie rauaga,” sõnas Reinsalu.

Reinsalu lisas, et selliste süütegude puhul on õigus analüüsida, kas käsitleda rahvuskuuluvuse või päritolu alusel toime pandu rünnakut, kui raskendavat asjaolu.

Samas kinnitas Reinsalu, et inimesed käituvad seadusekuulekamalt kui varem. Tema sõnul ei saa me kanda me üksikjuhtumit üle tervele ühiskonnale. “Tegelikult tuleb tunnistada seda, et raskete kuritegude, eriti raskete vägivallakuritegude, arv on kahanenud. Kõige tähtsam on see, et ühiskond reageerib relevantselt ” sõnas välisminister.

Peaminister Jüri Ratas ütles rünnakut kommenteerides, et ta oli nii eile õhtul kui täna hommikul politseiga ühenduses. “Kindlasti ei ole viha õhutamisel Eesti ühiskonnas kohta. Ma tunnustan politseid, kes sellele juhtumile väga operatiivselt reageeris. Menetlust on alustatud,” kinnitas Ratas.

Martin Helme sõnul vestles ta enne valitsuse istungit siseminister Mart Helmega ning siseministri sõnul politsei tegeleb juhtunuga. “Meil peaks olema täielik nulltolerants, peaks olema täiesti lubamatu ükskõik kelle sõimamine tänaval,” ütles Martin Helme. Helme hinnangul ei ole Eestis praegu võõraviha varasemast rohkem või rohkem, kui mõnes teises riigis.

“Küll aga pean tunnistama, et viimastel kuudel tunnen ma Eestis väga suurt hulka omaviha,” ütles Martin Helme. “Selle vihaõhutamise, selle kisakoori juht tundub meil olevat president [Kersti Kaljulaid], kes tunnistab välislehtedele, et ta vihkab ühte Eesti valitsus- ja parlamendiparteid,” ütles Helme.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga