Kas Isamaa jätab EKRE Euroopa Parlamendi mandaadist ilma?

EKRE-l on põhjust muretsemiseks, sest sarnaselt Riigikogu valimistega on Isamaa toetus paar päeva enne valimisi tõusuteel ning kahe erakonna vahel käib Euroopa Parlamendi mandaadi pärast tihe heitlus. Riho Terras (vasakul) FOTO: Scanpix/ Erik Prozes, Postimees Jaak Madison (paremal) FOTO: Scanpix/Miguel MEDINA / AFP

Postimehe tellitud ja Kantar Emori selle nädala uuring näitab, et Isamaa ja EKRE vahel käib Euroopa Parlamendi mandaadi pärast tihe rebimine. Isamaa on mais kasvatanud oma toetust 1,2% võrra ning juhul kui neil õnnestub teha samasugune tugev lõpuspurt nagu Riigikogu valimistel võib EKRE mandaadist sootuks ilma jätta.

Valijate mobiliseerimisel võib saada otsustavaks asjaolu, et EKRE nimekirja tipus on nn peibutuspardid, kes valituks osutudes kindlasti Euroopa Parlamenti ei läheks. Seda tunnistas ERRi valimisstuudios ka erakonna esimees Mart Helme. Samal ajal ei ole kahtlustki, et viimastel nädalatel oma toetust protsendipunkti võrra kasvatanud Isamaa esinumber kindral Riho Terras siirduks valituks osutudes Euroopa Parlamenti.

Kantar Emori uuring näitab ka seda, et valimised võidab Reformierakond, keda toetab 23% vastanutest. Samas on oravate toetus viimastel nädalatel viie protsendipunkti võrra langenud. Kõige populaarsem on sotsiaaldemokraatide kandidaat Marina Kaljurand, keda toetab 17% vastanutest.

Hetkeseisuga saaksid Euroopa Parlamendi kuuest mandaadist Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid kaks ja Keskerakond ühe koha. EKRE ja Isamaa heitlevad viimase koha nimel. Euroopa parlamendi valimiste tulemused selguvad juba kahe päeva pärast.

Kantar Emor viis veebiintervjuude vormis küsitluse 1390 valimisealise kodaniku seas läbi 20. maist 23. maini.

Loe täispikka lugu Postimehest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga