Välisminister Eva-Maria Liimets. FOTO: Remo Tõnismäe, Postimees

Riigikogu liige Üllar Saaremäe kirjutas hiljuti Eesti Päevalehes, et Eesti valitsus peab keelama riiki sisenemise artistidele, kes õigustavad Ukrainas toimuvat genotsiidi ja Venemaa agressiooni Ukraina vastu. Välisminister Eva-Maria Liimets ütles ERR-ile, et tema sellist keeldu ei toeta.

“Ma ei toeta eraldi nimekirjade koostamist. Kui me koostame nimekirja viieteistkümne inimese kohta, siis kas see kuueteistkümnes või kaheksateistkümnes, kes on jäänud sellest nimekirjast välja, võib Eestisse tulla?” kommenteeris välisminister Eva-Maria Liimets ERR-ile lisades, et riikides on kehtestatud väga erinevaid sanktsioone. “Avalikke nimekirju me ei ole koostanud ja ei pea seda ka praegu põhjendatuks,” lisas ta ning arvas, et nimekirjad probleemi sisulist poolt ära ei lahendaks,” rääkis keskerakondlasest minister.

Riigikogu liige Üllar Saaremäe (Isamaaa) kirjutas reedel Eesti Päevalehes, Eesti valitsus peab lõpetama senise pooltoonide praktika ja kehtestama juhised ja nimekirja Ukrainas toimuvat genotsiidi ja Venemaa agressiooni õigustavatest artistidest, kellele keelata Eesti riiki sisenemine. “See on moraali küsimus ja just seetõttu peab valitsuse välja andma nimekirja artistidest, kes ei tohi Eestisse siseneda,” kirjutas Saaremäe.

Ka Tallinna abilinnapea Kaarel Oja on küsimusele tähelepanu pööranud. Nädal tagasi saatis ta välisminister Eva-Maria Liimetsale pöördumise, milles palus valitsusel kehtestada riiklikud sanktsioonid artistidele, kes on õigustanud Venemaa agressiooni Ukrainas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga