Reinsalu: volikogu esimees Tiit Terik takistab korruptsioonivastast võitlust

Tallinna linnapeakandidaadi Urmas Reinsalu sõnul tuleb lõpetada olukord, kus Eesti pealinna juhitakse venemeelselt ja korruptiivselt. Foto: Taavi Liivo

Linnapeakandidaat Urmas Reinsalu peab vastuvõetamatuks, et Tallinna Linnavolikogu esimees, keskerakondlane Tiit Terik otsustas ainuisikuliselt jätta menetlusse võtmata Isamaa algatatud eelnõu korruptsioonijuhtumite uurimiskomisjoni moodustamiseks.

Neljapäeval teatas Tiit Terik, et ta ei võta Linnavolikogu menetlusse eelnõu, mis näeb ette korruptsioonijuhtumite uurimise erikomisjoni moodustamiseks. Reinsalu sõnul on selline käitumine vastuvõetamatu. „Tallinna põhimäärus näeb selgelt ette, et komisjonide moodustamine ja nende tegevuse lõpetamine on Tallinna Linnavolikogu pädevuses. Teriku ainuisikuline otsus, komisjoni moodustamist isegi mitte arutada, näitab selgelt, et keskerakond ei ole huvitatud korruptsioonivastaste meetmete rakendamisest ja korruptsioonivastasest võitlusest Tallinnas,“ ütles Reinsalu.

Ta lisas, et viimaste nädalate ja kuude jooksul ilmsiks tulnud ning kohtusse jõudnud korruptsioonijuhtumid näitavad selgelt, et Tallinna linnajuhtimises ei ole midagi muutunud. „Just seetõttu avavad Isamaa liikmed täna kell 13.30 Tallinna kesklinnas korruptsioonikilomeetri. Me soovime näha Tallinnas ausat ja läbipaistvat linnajuhtimist,“ ütles Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga