Isamaa avas täna Tallinnas korruptsioonikilomeetri, mis ulatub KAPO hoone eest Tallinna Linnavalitsuse hooneni. Ürituse käigus tutvustati ka Isamaa korruptsioonivastase võitluse plaani pealinnas.

Linnapeakandidaadi Urmas Reinsalu sõnul näitavad viimasel ajal ilmsiks tulnud ning kohtusse jõudnud korruptsioonijuhtumid selgelt, et Tallinna linnajuhtimises ei ole midagi muutunud. „Just seetõttu esitab Isamaa Tallinna korruptsioonivastase plaani, kus on toodud 10 konkreetset ettepanekut ausa linnajuhtimise tagamiseks,“ ütles Reinsalu.

Korruptsioonivastases plaanis on toodud 10 konkreetset ettepanekut alates korruptsiooni eest süüdi mõistetud linnaametnike ametist vabastamisest lõpetades nimetamiskomitee loomisega, mille ülesandeks on tagada linna äriühingute ja sihtasutuste läbipaistev juhtimine.

Reinsalu sõnul tuleb tänaste linnajuhtide poolt teedele tõmmatud punaseid jooni käsitleda sümbolina Keskerakonna ainuvõimu suutmatusest linnaelu probleeme sisuliselt lahendada. „Ebaõnnestunud ja punaseks võõbatud teeääred näitavad selgelt, et jalgratturite probleeme linnajuhid sisuliselt lahendada ei soovi. Sama lugu on ka korruptsioonivastase võitlusega –  Keskerakond ei ole huvitatud korruptsioonivastaste meetmete rakendamisest ja ausa linnajuhtimise tagamisest,“ lisas ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga