Seeder kohtumisel rahandusministriga: lisaeelarves on mitmeid küsitavusi

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees ja maaelukomisjoni liige Helir-Valdor Seeder.

Kolmapäeval kell 10 kohtus Riigikogu Isamaa fraktsioon veebi vahendusel rahandusminister Keit Pentus-Rosimannusega, et arutada 2021. aasta lisaeelarvet. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on lisaeelarves mitmeid küsitavusi.

Isamaa fraktsiooni esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on lisaeelarve praeguses kriisiolukorras vajalik, kuid valitsuse algatatud eelnõu tekitab mitmed küsimusi. „Lisaeelarves peavad olema kajastatud nii plaanitavad kulud kui ka tulud. Hetkel on valitsus ette näinud täiendavad kulud teise samba maksete kompenseerimiseks. Samal ajal on lisaeelarves kajastamata pensionireformiga laekuv tulumaks,“ osundas Seeder.

„Lisaks ei selgu seletuskirjast, milliste kriteeriumite alusel jaguneb toetus näiteks kultuurivaldkonnas ja kohalike omavalitsuste vahel. Selliste toetuste puhul on jaotusvõti eriti oluline, sest seetõttu võivad vajalikust abist ilma jääda terved sektorid,“ ütles Isamaa esimees.

Seederi sõnul teeb Isamaa ministrile ettepaneku vaadata üle ka riigi kulud: „Eraettevõtted on kriisi tingimustes otsinud võimalusi kulude kokkuhoidmiseks. Sama peaks tegema ka avalik sektor,“ rõhutas Seeder.

„Mis puudutab plaanitavat palgatoetust ning täiendavat panust tervishoidu, siis on need kahtlemata olulised ja vajalikud. Sooviksime aga valitsuselt näha suuremat ambitsiooni – selleks tuleks panustada täiendavalt kiirtestidesse ja vaktsineerimisse. Samuti tasub kaaluda täiendavaid investeeringuid majanduse elavdamiseks,“ ütles ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga