Riho Terrase hinnangul on majanduskasv põhjus riigikaitse kärbete ümbervaatamiseks

Riho Terrase sõnul ei tohi valitsus karta, et otsuse tagasipööramine oleks märk selgroo puudumisest. Foto: Priit Mürk/ERR

Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase sõnul tuleb teise kvartali majanduskasvu valguses tagasi pöörata riigikaitse eelarvet puudutavad kärped.

„Teise kvartali tugev majanduskasv on märk sellest, et maksutulu laekumine on korralik. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 13 protsenti ja 2019. aastaga 4,7 protsenti. See on piisavalt hea selleks, et valitsusel on põhjust tagasi pöörata hiljuti tehtud kärped riigikaitse vallas. Tuleviku väljavaade on paljulubav ja varasem pessimism tuleb ümber hinnata,“ ütles Terras, kes ei kiida heaks, et praeguses ärevas rahvusvahelises poliitkliimas taolised kärped üldse tehti. Terras peab ainuõigeks, et rahaliste vahendite seisu muutuse korral tuleb ka eelarves vastavad kohandused teha.

„Me näeme, mis toimub Leedu piiril. Eesti peab panustama enda riigikaitse arendamisse ja kohanema erinevate uute hübriidsõja liikidega. Seda ei saa teha investeeringuteta. Valitsus ei tohi ka karta, et oma otsuse tagasipööramine oleks märk selgroo puudumisest. Vastupidi, see oleks selge märk mõistusega valitsemisest, kus otsuseid tehakse vastavalt oludele,“ ütles Terras.

Statistikaamet andmed näitavad, et Eesti sisemajanduse koguprodukt on aastaga kasvanud 12,9 protsenti. See tuleneb osati koroonakriisi tõttu eelmise aasta madalast võrdlusperioodist, kuid majanduskasv on ka 2019. aasta sama perioodiga võrreldes ikkagi 4,7 protsenti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga