Riigihalduse minister Riina Solman: peame Ida-Virumaal rohkem kohal olema

Riina Solmani hinnangul tuleb riigi autoriteet Ida-Virus tagada avaliku sektori hea tööga. Foto: Eero Vabamägi/Postimees

„Riik peab ka ise Ida-Virumaal aktiivne ja kohal olema“, sõnas riigihalduse minister Riina Solman 19. augustil Jõhvis toimunud üritusel, millega võeti kokku viis päeva väldanud Ida-Virumaa ametnike välitööd.

„Riigi autoriteet Ida-Virus tuleb tagada avaliku sektori hea tööga, mis oleks kõigile siinsetele inimestele näha. Ei piisa lihtsalt selgitustööst, miks Eesti riik hea on. Selleks on vaja tagada, et eesti keelt kõrgtasemel oskavad spetsialistid, eriti noored jääksid siia ning ka mujalt pärit inimesed oleksid valmis Ida-Virumaale tööle asuma,“ ütles Riina Solman.

„Kuigi riik ei peaks liigselt ettevõtlusesse sekkuma, näeme täna selgelt, et Ida-Virumaa sidumine ülejäänud Eestiga ei ole lihtsalt majandus- või regionaalpoliitiline küsimus. See on ennekõike julgeolekuküsimus,“ toonitas minister.

„Normaalne elamispind on eriti noorte töötajate leidmiseks väga tähtis. Me ei saa eraettevõtjale pahaks panna, et sama suurte ehituskulude korral investeerib ta elamuehitusse Tallinna või Tartu ümbruses, kus müükase valminud nüüdisaegset korterit hoopis kõrgema hinna eest,“ nentis ta.

 

 Ministri hinnangul on Jõhvi vallavalitsuse väljapakutud idee riigiametnike majast väärt mõte.

 

Seetõttu on ministri hinnangul Jõhvi vallavalitsuse väljapakutud idee riigiametnike majast väärt mõte. „Riigiametnike all mõtleme me siinkohal erinevaid avaliku sektori töötajaid, ka arste ja õpetajaid,“ sõnas Solman.

Ametnike välitööd toimusid 15.-19. augustini Ida-Virumaal erinevates kohalikes omavalitsustes. Nädala jooksul arutasid riigi- ja kohalikud ametnikud ning ettevõtjad Ida-Virumaa probleemide ja lahenduste üle, keskendudes haridusele, elukeskkonnale ja keskkonnale.

Ida-Virumaa välitöid korraldasid Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Riigikantselei, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Keskkonnaministeerium, Justiitsministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga