Sotsid ja Reformierakond kaotasid järsult toetust

Turu-Uuringute küsitlus korraldati enne valitsuskriisi ja selle mõju pole seal veel näha. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale kolmandik valijatest ning Reformierakond jääb peaministri erakonnast maha 10 protsendiga, selgus rahvusringhäälingu (ERR) tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest. Suhteliselt kõige rohkem kaotasid populaarsust sotsid, kelle toetus kukkus oktoobrikuu 12 protsendilt novembris 7 protsendi peale. 

Kui veel eelmisel kuul oli Reformierakonna toetus Keskerakonnaga enam-vähem samal tasemel, siis nüüd on suurim opositsioonierakond kaotanud märkimisväärselt toetajaid, olles langenud oktoobrikuise 28 protsendilt novembris 23 protsendini. Kuu varem oli Keskerakonnal toetajaid 30 protsenti, nüüd 33 protsenti.

Kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 15 protsendi suuruse toetusega. Kuu varasemaga võrreldes kaotas EKRE oma toetusest kaks protsendipunkti.

Neljandale kohale tõusis esimest korda Turu-uuringute küsitluses olnud Eesti 200, keda toetas kaheksa protsenti.

Eesti 200 tulek röövis lisaks Reformierakonnale märkimisväärselt toetajaid ka Sotsiaaldemokraatlikult Erakonnalt, kelle toetus novembris oli vaid seitse protsenti. Oktoobris oli sotside toetus 12 protsenti, märkis ERR.

Isamaa toetus 5 protsenti pole kuu varasemaga võrreldes ei muutunud.

Valimiskünnise alla jääksid nii parlamendivälised Eestimaa Rohelised kolme kui ka parlamenti kuuluv Vabaerakond ühe protsendi suuruse toetusega.

Vastusevariante muud erakonnad toetas novembris kaks ja üksikkandidaate kolm protsenti. Valitsuskoalitsiooni erakondade summaarne toetus oli novembris 45 protsenti, opositsioonierakondadel 39 protsenti.

Turu-uuringute AS küsitles 31. oktoobrist 13. novembrini ERR-i tellimusel enam kui tuhandet inimest nende kodudes. Uuringutulemustes on esitatud nende vastajate osakaal, kes omasid poliitilist eelistust. See muudab uuringutulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga