Ratas: Eesti peab olema hoolivaks ühiskonnaks kõigi jaoks

Peaminister Jüri Ratas FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Peaminister Jüri Ratas ütles reedel riigikogus, et Eesti peab olema heaks koduks ja hoolivaks ühiskonnaks kõigi jaoks, seda sõltumata sünnikohast, elujärjest, elukutsest, emakeelest, soost, rahvusest, tõekspidamistest või millestki muust.

„Poliitiku ja peaministrina on minu jaoks alati olnud oluline, et suudaksime Eestit ühendada, ühiskonna lõhesid tasandada ning suurendada meie kõigi vahelist sidet,“ ütles Ratas riigikogus peetud kõnes, edastas valitsuse preesiesindaja. Ta lisas, et pikkade aastate jooksul on meie ühiskonnas tekkinud ja püsinud mitmed vastuolud – seda meie kõigi parematest soovidest hoolimata.

„Seepärast olen öelnud, et peaminister peab olema peaminister kõigile Eestimaa inimestele, mitte ainult oma toetajatele või valijatele,“ lisas Ratas.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles enne Reformierakonna poolt algatatud umbusaldushääletust, et Jüri Ratase ametist tagandamiseks põhjust.

„Arusaadav, et opositsioonierakonnad kasutavad kõiki võimalikke vahendeid, et pildile pääseda. Umbusaldusavalduse algatajad on ka ise tunnistanud, et see läbi ei lähe. Mõne nädala tagune kahetsusväärne intsident on läbi ning nüüd on oluline vaadata tulevikku. Eesti jaoks on oluline see, et valitsus ja peaminister saaksid keskenduda sisulisele tööle ja viia ellu alustatud reformid,“ ütles Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga