Rahandusminister Tõniste Põlvamaal: “Eesti äärealade elujõulisuse aluseks on tugevad kohalikud ettevõtted”

Rahandusminister Tõniste külastab Põlvamaal kohalikke ettevõtteid.

Reedel Põlvamaa ettevõtteid külastava rahandusminister Toomas Tõniste sõnul on Eesti äärealade elujõulisuse aluseks sealsed tugevad ettevõtted, mis loovad töökohti ja hoiavad kogukonda koos.

Tõniste sõnul kipub olema kurb tõsiasi, et piirkonnad väljaspool suuri tõmbekeskusi, kus kohalikud ettevõtted oma äri kinni panevad, jooksevad aegamisi tühjaks ka tööealisest inimestest.

„Arutame kohalike ettevõtetega, mida saaks koostöös riigiga veel teha, et tagada olemasolevate ettevõtete ellujäämine ja areng ning tuua piirkonda ka uusi tulijad,“ ütles rahandusminister.

„Oleme juba toetanud kohalike ettevõtlusalade infrastruktuuri uuendamist ja Põlva on saanud uue kauni keskväljaku, mis ehk meelitab piirkonda ka uusi investeeringuid,“ lisas ta.

Rahandusminister külastab Põlvamaal AS-i Tere Piim, Põlva Tarbijate Ühistut, Peetri Puit OÜ-d, AS-i Värska Vesi ja Räpina Paberivabrikut.

Põlvamaa koosneb kolmest vallast: Põlva, Räpina ja Kanepi. Kokku elab maakonnas 25 655 inimest.

Tere AS on kaasaegne ning laia, ent samas efektiivse tooteportfelliga müügi- ja tootmisettevõte, kus töötab üle 420 töötaja.  Tere tootmisüksused asuvad Viljandis ja Põlvas.

Põlva Tarbijate Ühistu on Eesti Vabariigis elavate või töötavate füüsiliste isikute vabatahtlik
ühendus. Kaubandusega tegeletakse Põlva, Võru ja Tartu maakonnas (Kambja vald). Ühistu on
vabatahtlikkuse alusel COOP Eesti Keskühistu liige. Põlva Tarbijate Ühistul on 556 liiget.

Peetri Puit OÜ on 2002. aastal tootmistegevusega alustanud Eesti kapitalil põhinev puidutöötlemisettevõte. PEETRI PUIT OÜ, tegutseb peamiselt töötlevas tööstuses ning tema põhitegevuseks on muude puitplaatide tootmine. Firmas töötab 76 inimest.

Räpina Paberivabrik AS asutati ligi 21 aastat tagasi. Ettevõte tegutseb peamiselt töötlevas tööstuses ning tema põhitegevuseks on muude paber- ja papptoodete tootmine. Firmas töötab 86 inimest.

AS Värska Vesi loodi 1993. aastal. Firma tegeleb mineraalvee ja joogivee villimise ja
turustamisega. AS Metrosert on välja andnud AS Värska Vesi’le  Metrosert sertifikaat, mis tõendab, et ettevõtte toiduohutuse juhtimissüsteem vastab standardi ISO 22000:2005 nõuetele. Ettevõttes töötab 60 inimest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga