Isamaa valijad pooldavad abielureferendumi korraldamist

Norstat Eesti AS-i läbi viidud uuringust selgub, et 65 % Isamaa toetajatest peab niinimetatud abielureferendumi korraldamist õigeks. Referendumi vastaste seas annavad tooni Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetajad.

13.-15. novembril 18-aastaste ja vanemate Eesti kodanike seas läbi viidud küsitlus keskendus abielureferendumiga seonduvale. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna parlamendifraktsioon on erakonna esimees Indrek Saare sõnul lubanud teha rahvahääletuse otsuse eelnõule nii palju parandusettepanekuid, et seda poleks võimalik Riigikogus menetleda. 

Uuringufirma läbi viidud küsitlusest selgus, et abieluteemalise rahvahääletuse läbiviimise sel viisil takistamist ei pea õigeks 46 % vastanutest.

Rahvahääletuse korraldamist küsimuses, kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks, toetas või pigem toetas 45 % vastanutest. 50 % vastas küsimusele “Pigem ei” või “Ei” ning 5 % ei osanud oma seisukohta öelda. 

Uuringu kokkuvõttes torkab seega silma, et abielureferendumi pooldajate ja vastaste hulk on ühiskonnas enam-vähem võrdne. Samas ei pea vastajate enamik õigeks sotsiaaldemokraatide ähvardust referendumi korraldamist takistada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga