Laupäeval, 14. novembril kuulutavad Isamaa Naiskogu IREN ja Isamaa Perede Ühendus veebiülekandes välja Isamaa Aasta Isa 2020.

Isamaa Aasta Isa aunimetus ja sellega kaasnev 10 000 euro suurune preemia omistatakse Isamaa erakonda kuuluvale isale, kelle peres kasvab või kes on üles kasvatanud neli või enam tublit last. Aunimetuse saaja peab olema Eesti Vabariigi kodanik.

IREN-i juhatuse esimehe ja rahvastikuminister Riina Solmani sõnul tähendab lapsevanemaks olemine võimalust isiksusena areneda ning võtta elus vastu uus roll ja vastutus. “Vanemlus tähendab edasiminekut ja selles rollis kasvamine kestab terve elu,” lisas Solman.

Perede Ühenduse juhatuse aseesimees Gerli Lehe rõhutab isa eeskuju lapse kasvamisel ja tema väärtusruumi väljakujunemisel. “Eesti keelt ja kultuuri väärtustavad hoiakud tuleb inimese ellu kaasa anda juba lapseeas. Nende hoiakute kujunemisel on mõlemal vanemal oluline roll. Aunimetuse väljaandmisega avaldame tänu isadele ja vanaisadele, kelle panust laste üleskasvatamisse saab tuua ühiskonnas eeskujuks,“ sõnas Lehe.

Kandidaate Isamaa Aasta Isa aunimetusele sai esitada 8.novembrini. Aunimetuse saaja otsustab Isamaa Naiskogu IREN ja Isamaa Perede Ühenduse loodud ühine komisjon.

Kommentaarid artiklile “Homme selgub Isamaa Aasta Isa

  • 14. nov. 2020 kell 17:19
    Permalink

    Armsad Isamaalased, te oleksite ju võinud valida aasta isaks Tarmo Lilleorg-u. Vot tema on aastate isa

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga