Aivar Kokk: majanduspaketi eesmärk on kasvatada investeeringute hulka, mitte vahetada üht investeeringut teise vastu

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Aivar Kokk

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul peaks lisaeelarve eesmärk olema motiveerida omavalitsusi tegema täiendavaid investeeringuid.

Kokk ütles, et majanduskriisi mõjude leevendamisel on oluline roll riigil koostöös kohalike omavalitsustega. “Kriisijärgselt lükkavad inimesed ja eraettevõtted edasi varasemalt planeeritud investeeringuid. Olukorras, kus mitmed ettevõtlussektorid on kokku kukkumas, ei tohi riik, ega omavalitsus ära jätta selleks aastaks plaanituid investeeringuid. Lisaeelarve peaks motiveerima kohalike omavalitsusi tooma varasemasse perioodi need investeeringud, mida on varasemalt rahapuuduse tõttu edasi lükatud.”

“Kui mõni omavalitsus jätab selle aasta investeeringud tegemata, siis ei tohiks sellele omavalitusele eraldada lisaeelarves vahendeid uute investeeringute tegemiseks. Eesmärk on kasvatada investeeringute hulka, et toetada ettevõtlust, mitte vahetada üht investeeringut teise vastu,” ütles Kokk.

Samas tuletas Kokk meelde, et majanduspaketi vastu võtmise järel ei tohi kellelgi tekkida tunnet, et nüüd on kätte jõudnud jõuluaeg, kus kõigile jagatakse heldelt raha. “Peame säilitama vastutustundliku meele ja paindlikkuse. Alati on risk, et täiendavaid toetusi ja vahendeid võidakse kuritarvitada. Seetõttu on vaja põhjalikult üle vaadata taotlemistingimused ja kontrollida tingimuste täitmist. Selle eest peab vastutama terve avalik sektor ning päeva lõpuks peavad kõikide meetmete rakendused saama terve valitsuse, mitte üksiku ministri heakskiidu.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga