Tiina Kangro lahkus Isamaa fraktsioonist ja hakkab veinidega kauplema

Foto: Scanpix

Tiina Kangro otsus lahkuda Isamaa fraktsioonist ei tulnud erakonnale suure üllatusena, sest parteitu saadikuna kaalus ta oma järgnevaid samme juba mõnda aega. Esmaspäeva varahommikul saadetud Kangro e-mailile eelnes möödunud nädala FB postitus, kus ta vihjas, et ei pruugi Isamaa ridades kandideerida. 

Isamaa fraktsiooni esmaspäevasel koosolekul teatas Tiina Kangro, et on otsustanud fraktsioonist lahkuda ja kuni kevadeni jätkata riigikogus fraktsioonitu saadikuna. Kangro väitis koosolekul, et ta ei tea, kas üldse poliitikas jätkab ning tema otsuses pole põhjust näha isiklikke vastuolusid või pingeid. „Kõik on ikka teretulnud minu Portugali suvemajas,“ võttis Kangro oma avalduse kokku, kuid koosolekult lahkudes kirjutas FBs küllalt kriitilise postituse.

Kangro asutas saadiku töö kõrvalt ettevõtte MilVinhos ja hakkas Eestisse importima Portugali veine.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles kommentaariks, et kuigi Tiina Kangro ei kuulunud Isamaa erakonda, oli ta aktiivne fraktsiooni liige. „Aitäh Tiinale selle töö eest“, ütles Seeder. Küll aga ei nõustunud Isamaa esimees lahkuva saadiku kriitikaga. Helir-Valdor Seedri sõnul on erakond 3,5 aastaga viinud ellu praktiliselt kõik eelmiste valimiste eel antud lubadused. Tiina Kangro ettepanekud olid sageli kompromissitud ja teostamatud.

Tiina Kangro läheb fraktsioonitu saadikuna akna alla ja sellega kahaneb koalitsioon 50 hääleni. Isamaa esimees on siiski veendunud, et kõik olulised otsused saavad kuni kevadeni vastu võetud. „Praegu on näha, et mitmes küsimuses toetavad koalitsiooni ilmselt mõned fraktsioonitud saadikud ja see peaks tagama töövõime kuni kevadeni,“ lisas Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga