Koalitsioonierakonnad ei soovi neid toetanud mõttekoja SALK tegevuse uurimist

Riigikogu neljapäevasel istungil hääletasid koalitsioonisaadikud menetlusest välja Isamaa eelnõu, millega oleks loodud uurimiskomisjon mõttekoja SALK poolt valimiste mõjutamisega seotud asjaolude uurimiseks.

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon on leidnud, et SALK tegi valimiste eel nii Reformierakonnale, Eesti 200 kui ka sotsiaaldemokraatidele keelatud annetuse. Praegu käivad arutelud annetuse mahu osas, mis tuleb erakondadel tagastada.

„SALK tegutses valimiste eel katuserakonnana kõigile kolmele parteile, kes moodustavad praegu valitsuskoalitsiooni. Hiljem uhkustati oma tegevusega meedias, muutes oma tooni alles siis, kui saadi aru, et tegevus oli seadusevastane. Taolist olukorda pole Eesti demokraatias varem esinenud ning Isamaa hinnangul olnuks vajalik sellele poliitilise selguse leidmine Riigikogu uurimiskomisjonis, koos sellise komisjoniga kaasas käivate õigustega,“ selgitas Isamaa Riigikogu fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

Seeder lisas: „Kahjuks ei soovinud koalitsioonierakonnad oma toetajate tegevust uurida. Ainsana osales arutelus sisuliselt põhiseaduskomisjoni esimees Henrdrik Johannes Terras, kelle kõne komisjoni esindajana kestis 57 sekundit. Lõpuks saabusid koalitsioonisaadikud saali alles hääletuseks, et komisjoni loomine maha hääletada. Lahenduste otsimise asemel peideti pea liiva alla ja loobuti Eesti demokraatias suurema selguse loomisest.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga