Isamaa esitas Kallasele ettepanekud hariduse ummikseisu lahendamiseks

Tõnis Lukas Isamaa suurkogul.

Riigikogu Isamaa fraktsioon kohtus haridus- ja teadusminister Kristina Kallasega. Kohtumise eesmärgiks oli saada informatsiooni, kuidas plaanib valitsus ära hoida õpetajate streigi ja tagada koolides töörahu. Lisaks räägiti ka eestikeelsele õppele üleminekust ja muudest ministri valitsemisala teemadest.

Tõnis Lukase sõnul kinnitas Kristina Kallas, et haridusministeeriumi haldusalast õpetajate palgaks leitud 8 miljonit eurot lisaraha jõuab järgmisel aastal õpetajateni. „See summa ei ole aga piisav streigi ära hoidmiseks ja Isamaa fraktsiooni arvates ei võta kogu valitsus ja eriti valitsuse juhterakond õpetajate palgatõusu lubaduste täitmist piisavalt tõsiselt,“ rääkis Lukas.

Lukas tõstatas ka täielikule eestikeelsele õppele ülemineku teema. „Kahetsusväärselt teeb ministeerium praegu katset alandada eesti keele nõudeid õpetajatele. See puudutab küll vaid vene keeles õpetavaid õpetajaid, aga viia aastakümneid neile kehtinud õpetaja keelenõuded taksojuhi nõuete tasemele oleks skandaalne. Selline käitumisviis õõnestaks põhjalikult riigi tõsiseltvõetavust üleminekuprotsessi juhina ja seaks ohtu eesmärgini jõudmise,“ ütles Lukas.

Isamaa fraktsioon pöördub kokkuvõtteks kohtumisest Kristina Kallasega Reformierakonna juhitud vabariigi valitsuse poole kolme nõudmisega:

1) Võtta kollektiivne vastutus õpetajate palkade tõstmise eest ja leida riigieelarvest lisavahendid õpetajate streigi ära hoidmiseks;

2) Töötada lähiajal välja õpetajate karjäärimudel ja võtta muud meetmed õpetajate järelkasvu tagamiseks;

3) Viia järjekindlalt ellu kehtivat täielikule eestikeelsele õppele ülemineku tegevuskava ja mitte teha selles põhimõttelisi muudatusi, mis võiksid kogu protsessi nurjata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga