Riina Solman: Mihhail Kõlvarti vaikimine Yana Toomi küsimuses ütleb rohkem kui tuhat sõna

Isamaa aseesimees Riina Solman.

Esmaspäeval Eesti Päevalehes ilmunud artikkel, mis kajastab keskerakondlasest Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi rahalist tuge Venemaa mõjuagentidele, on kahjuks järjekordne punkt väga pikas nimekirjas tema sammudest, mis on vastuolus Eesti riiklike huvidega, nendib Riina Solman.

„Toomi tegevus on süstemaatiline, sest ka Euroopa Parlamendis on ta vedanud mitmeid algatusi, kus kritiseerib Eesti ja teiste Euroopa Liidu idapiiril asuvate riikide meetmeid, mis piiravad agressorriikide kodanike vabadust demokraatlikesse riikidesse siseneda. Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Soome sammud on olnud praeguses julgeolekuolukorras ainumõeldavad, kuid Toom esitab läbivalt Kremli jutupunkte, justkui oleks tegu Venemaa ja Valgevene kodanike tagakiusamisega,“ ütles Solman.

Isamaa Tallinna piirkonna esimees lisas: „Hoopis kõnekam Toomi järjekordsest Eesti omariikluse õõnestamisest on Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti sel teemal vaikimine. Olukorras, kus Keskerakonna aseesimees toetab Venemaa mõjuagente, võrdub erakonna juhi vaikimine selle käitumise heakskiitimisega. Eesti valijatel on tekkinud igati õigustatud küsimus, millise riigi huve Keskerakond täpselt esindab.“

Esmaspäeval kirjutas Eesti Päevaleht, et Keskerakonna aseesimees ja Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom on rahaliselt toetanud mitmeid riigist välja saadetud inimesi kohtuvõitluses Eesti riigiga. Toom nentis artiklis, et tema enda käitumist vastuoluliseks ei pea.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga