Covid-19

Koroonaviiruse puhangu vaibumine on hetkel maailma plaanis suhteliselt harv nähtus. Stabiilse seisu on siiani saavutanud suurem osa Euroopast ja mõned USA osariigid. Mujal maailmas ja Ameerika suuremates linnades on viiruselaine endiselt tõusuteel ja juhtumite arv kasvab suure kiirusega. Positiivse poole pealt tundub aga, et surmajuhtumite protsent pole siiski nii kõrge, kui alguses arvati, sest suur osa juhtumeid põetakse läbi sarnaselt külmetusega, ning tugeva imuunsuse puhul pole tavaliselt haiglasse minek isegi tarvilik.

Poliitika

Ameerikas kogunevad endiselt pilved ümber rassiteemade ja poliitiliste vaadete. Avalik kiri, mis avaldati Harpers ajakirjas nn „cancel Culture“ vastu ja millele kirjutasid alla sajad tuntud kirjanikud, ajakirjanikud ja mõtlejad, tekitab endiselt pingeid. Kirja peamiseks ajendiks oli vasakäärmuslaste terrori tugev tõus igas elualas, kuid antud juhul peamiselt ajakirjanduses ja kirjanduses. Üheks suuremaks nimeks allakirjutajate seas oli näiteks J.K. Rowling, kes sattus tugeva kriitika alla oma märkustega trans kogukonna kohta.

Hõõrdumine ja kokkupõrked BLM (Black Lives Matters) liikumise ja politsei vahel jätkuvad endiselt, ning mõlemad poliitilised pooled üritavad olukorrast parimat võtta. Ühendriikide president Donald Trump pidas iseseisvuspäeval piduliku kõne, milles kutsus rahvast üles hoidma oma ajalugu au sees ja esitles plaani luua rahvuslike kangelaste aed. Aeda minevate kangelaste nimekiri oli pikk, ning värvikas, alustades Marthin Luther Kingist ja lõpetades nimekamate presidentidega.

Muud uudised

Pariisi jumalaema kiriku rekonstruktsiooni plaan on lõpuks paika pandud. Kuigi me endiselt ei tea kas tegemist oli süütamise, või õnnetusega, on praeguseks kindel, et kirik taastatakse tema algsel kujul.

Poola praegune president Andrzej Duda võitis presidendivalimised napilt oma liberaalse riivali Varssavi linnapea Rafal Trzaskowski vastu. Häälte protsendid olid vastavalt 51,2 ja 48,7 protsenti valijatest ja hääletamas käis 67% valimisõiguslikest kodanikest.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga