Politsei pidas Danske asjas kinni kümme inimest

FOTO: Scanpix/Tairo Lutter/POSTIMEES

Politsei on kinni pidanud kokku kümme endist Danske panga töötajat, keda kahtlustatakse rahapesus.

Teisipäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni kuus ning kolmapäeva hommikul veel neli endist Danske panga töötajat, teatas riigiprokuratuur.

Riigiprokuratuuri teatel on on alust kahtlustada selles, et nad võimaldasid teadlikult panga klientidel liigutada rahapesukahtlusega raha.

Postimehele teadaolevalt panga endised tippjuhid Aivar Rehe ja Tõnu Vanajuur kahtlustuse saanute hulgas ei ole.

Prokuratuuri viimastes sammudest räägitakse detailsemalt kolmapäeval kell 12 algaval pressikonverentsil.

Septembris avalikustatud Danske Banki välisauditist selgus, et panga Eesti üksuse 10 000 mitteresidendist kliendist olid enamik kahtlaselt ning tõenäoliselt on suur osa panga aastail 2007-2015 tehtud tehingute voost, mis ulatus 200 miljardi euroni, probleemne.

Kahtlaste tegevustega seoses oli Danske Eesti politseile üles andnud kaheksa endist töötajat ning ametivõimudele on teatatud kokku 42 kahtlase tegevusega seotud ekstöötajast.

BNS-i andmetel polnud panga eksjuhtide Aivar Rehe ja Ivar Pae suhtes kriminaalasja algatatud.

Prokuratuur kinnitas septembris, et avaldused kaheksa inimese osas on edastatud ja need liideti USA finantsisti Bill Browderi avalduse alusel algatatud kriminaalmenetluse materjalidega.

“Eraldi uurimist nende avalduste osas ei ole tehtud ja need avaldused on tehtud ka üsna hiljuti,” ütles prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius 19. septembril BNS-ile.

Sama päeva hommikul, vaid paar tundi enne väidetava Eesti üksuses toimunud rahapesu raporti avalikustamist teatas Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen, et astub ametist tagasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga