Järvamaal minnakse täies mahus üle eestikeelsele haridusele

Paide Hillar Hanssoo põhikoolis minnakes üle täielikule eestikeelsele õppele Foto: Scanpix/Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Paide Hillar Hanssoo põhikooli hoolekogu tegi linnavolikogule ettepaneku, et venekeelse õppekavaga lapsed läheksid järgneva kolme õppeaasta jooksul täielikult üle eestikeelsele õppele. Kui see teoks saab, on muutus märgilise tähendusega, sest Hillar Hanssoo kool on ainus Järvamaal, kus lastel on võimalik vene keeles õppida. Loe täispikka lugu Järva Teatajast.

Paide linnapea Priit Värk toetab linnas venekeelse hariduse andmise lõpetamist, sest klassid on väikesed ja neid tegevuses hoida pole otstarbekas ei majanduslikult ega ka õpilaste parema hariduse saamist silmas pidades. «Viimastel aastatel on küll üksikud õpilased ajutise tööjõuga juurde tulnud, aga ma ei leia, et kõiki võõrkeele rääkijaid peab nende emakeeles õpetama. Selleks on Eestis erakoolid, kuid riigi ja omavalitsuste ülesanne on pakkuda kvaliteetset haridust eesti keeles,» selgitas ta.

Värgi hinnangul on peamine küsimus, kuidas need vähesed venekeelsed õpilased integreerida eestikeelsesse õppekavasse nii, et nad ei kaotaks teadmistes.

Venekeelne õpe on jäänud Hillar Hanssoo põhikooli ajast, mil endine slaavi gümnaasium liideti Paide ühisgümnaasiumiga. Praegu õpib koolis venekeelsel õppekaval 16 õpilast. 

Praegu on üle Eesti võimalik vene õppekeeles põhiharidust omandada Harju, Ida-Viru, Jõgeva, Järva, Lääne-Viru, Pärnu, Tartu ja Valga maakonnas. Vene õppekeelega põhikoole on Eestis 74.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga