Eesti 200 välismaalasest liige rüseles rändepakti vastasel meeleavaldusel

Kuvatõmmis videost, kus Florian Hartleb on just tõuganud fotograaf Mats Õuna.

Pühapäeval Vabaduse platsil toimunud ÜRO rändepakti vastasel meeleavaldusel läks taas rüselemiseks. Videost on näha, kuidas lapsevankrit lükanud isa sattus sõnelusse meeleavaldust turvanud Soldiers of Odini liikmete ja fotograaf Mats Õunaga. 

Väidetavalt olla probleem olnud selles, et pahandati, et ta lapsevankriga keset meeleavaldust kõndis. Mees sattus segadusse, mis temast tahetakse ja tõukles nii isehakanud turvameestega kui ka fotograaf Mats Õunaga. Meeleavaldajad ise väitsid hiljem, et mees olla neid kutsunud fašistideks. Kutsuti ka politsei aga selleks ajaks kui patrull saabus oli mees lapsevankriga juba lahkunud. 

Videost on ka näha, et vankri haarab kõrvalt Eesti 200 kaudu tuntud Kadri Napritson-Acuna. Ta väitis Delfile, et ta märkas lihtsalt, et laps on juba ripakile jäänud ning vanker kõigub. Meest ta ise ei tunne, aitas lihtsalt vankri eemale viia. See väide ei kannata küll mingit kriitikat, sest platsil lapsevankriga seigelnud mees on tema värske erakonnakaaslane Eestis elav sakslane Florian Hartleb. Viimane oli teel sealsamas kõrval asuvasse kohvikusse Wabadus, kus toimub Eesti 200 partei üritus.

Suveräänsusliikumine Tark ja Terve Eesti korraldas pühapäeval Tallinnas Vabaduse väljakul ÜRO rändepakti vastase meeleavalduse, millel osales erinevatel hinnangutel kuni 500 inimest. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga