Andres Herkeli vahetamine Kaul Nurme vastu erakonna esimehe kohal pole kriisi peatanud ja Vabaerakonna lõpp juba paistab. Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

Vabaerakonna juhatuse liige Ants Erm lahkus parteist öeldes, et ta ei usu enam erakonna tulevikku. Eesti Uudistele teadaolevalt ei kandideeri riigikogu valimistel enamus erakonna tänastest parlamendi liikmetest.

Ants Erm selgitas ERR-ile, et lahkus erakonnast maailmavaateliste erinevuste pärast.

“Vabaerakond deklareerib end vabakonservatiivsena, mina loen ennast ikka konservatiiviks. Ma ei ütle, et mingeid suuri erimeelsusi on, aga me ei ole suutnud oma sõnumeid piisavalt hästi viia inimesteni. Ma ei saa sedasi kahestunult olla. Mul pole midagi Vabaerakonna vastu, aga ma ütlen lihtsalt, et ma ei sobi sinna,” põhjendas ta.

Erakonnakaaslastele teatas Erm, et ei usu enam Vabaerakonna tulevikku.

“Samuti ei ühti minu maailmavaate ja veendumustega kuidagi eutanaasia, surrogaatemaduse ja kanepi propageerimine, mis meie kampaaniajuhil plaanis tundub olevat (eutanaasia plakat juba ringleb),” kirjutas ta.

“Vabandan kõigi ees, kes mulle juhatuse valimistel hääle on andnud, aga ma tõepoolest enam ei jaksa tuuleveskitega võidelda,” lisas ta.

Ants Erm oli Vabaerakonna liige alates 2014. aasta oktoobrist. Varem on ta olnud ka Isamaa ja Res Publica Liidu liige.

Vabaerakonna liikmeskond on pidevalt vähenemas, 9. detsembri seisuga on erakonnas 583 liiget. 

Eesti Uudistele on väidetud, et ilmselt ei kandideeri riigikogu valimistel Vabaerakonna ridades tänasest 6-liikmelisest fraktsioonist enamus erakonna parlamendi liikmetest: Krista Aru, Jüri Adams, Ain Lutsepp, tõenäoliselt ka Enn Meri

Sügisel erakonna juhiks valitud Kaul Nurm pole suutnud langust peatada aga mitmed vabaerakondlased nendivad trööstitult, et esimees isegi ei tunnista karmi reaalsust. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga