Joakim Helenius liitus Isamaaga

Teisipäeval toimunud Isamaa Tallinna piirkonna juhatuse koosolekul otsustati heaks kiita Joakim Heleniuse Isamaa Tallinna piirkonna liikmeks astumise avaldus.

Piirkonna esimehe Olle Koopi sõnul aitab Heleniuse liitumine erakonnaga tugevdada Isamaa seisukohti majandusküsimustes 2021. aasta KOV valimiste eel. „Isamaa on alati seisnud selle eest, et Tallinnast saaks Eesti majanduse vedur. Selle eelduseks on aus linnajuhtimine ja julged eraettevõtlust soosivad algatused. Eesti suurim omavalitsus ei saa loota ainult riigi toele. Tallinn peab ka ise astuma samme, mis meelitaksid linna välisinvesteeringuid ja uudseid lahendusi erasektorist. Kindlasti tuleb edasi liikuda ka TalSinki kaksiklinna kontseptsiooniga, mis annaks piirkonna majandusele olulise tõuke“ ütles Koop.

Joakim Heleniuse sõnul on ta valmis pingutama selle nimel, et Isamaad saadaks edu 2021.aasta KOV valimistel. Tema arvates on tähtis, et Tallinna linn ja Eesti tervikuna seaksid eesmärgiks olla maailmas esirinnas rohelise pöörde suunajana. „Isamaa eesmärgiks peaks olema parempoolse rohelise pöörde läbiviimine. Rohelise pöörde läbiviimise eestvedajaks peaks kindlasti olema erasektor Eesti ettevõtetega. Riik peaks kandma aga peamiselt regulaatori ja Euroopa Liidu toetuste kanaliseerimise rolli.“ Heleniuse sõnul oleks Eesti sellise kontseptsiooniga ülejäänud maailmale eeskujuks. „Eestist võiks saada maailma mastaabis rohelise pöörde väike hiiglane. See looks kohalikele ettevõtetele võimalused eksportida rahvusvahelisele turule uusi Eestis testitud tooteid ja teenuseid.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga