Isamaa avalikustas majandusnõukogu liikmed ja majandusplaani Tallinnas

Isamaa avalikustas Linnahallis erakonna majanduskasvu ja investeeringute plaani Tallinnas. Ühtlasi tutvustati abilinnapea kandidaati Sven Sesterit ja vastloodud majanduskasvu nõukogu liikmeid. Kokku kutsutud nõukoja eesmärgiks on töötada välja tegevuskava Tallinna majandus- ja ettevõtluskeskkonna elavdamiseks.

Tallinna majanduse ja innovatsiooni abilinnapea kandidaadi Sven Sesteri sõnul toob Isamaa plaan Tallinnas keskmist palka teenivale perele nelja aasta jooksul täiendavad 2000 eurot tulu. „Tallinna eesmärk ei tohiks olla üksnes raha ümber jagamine. Eesmärgiks peab olema lisaväärtuse ja jõukuse loomine, et Tallinnast saaks Läänemere majanduskeskus. Meie ekspertide kogu on välja töötanud konkreetse plaani, mille ellu viimisel suureneb keskmise sissetulekuga pere tulu järgmise nelja aasta jooksul 2000 euro võrra,“ ütles Sester.

Isamaa majanduskasvu plaan Tallinnas näeb ette eraldi välisinvesteeringute fondi loomist, mille abil tuua pealinna suurettevõtete peakortereid. Ühtlasi astutakse konkreetseid samme Talsinki kaksiklinna idee elluviimiseks. Lisaks vähendatakse bürokraatiat ja võetakse kasutusele uudsed digilahendused.

Sesteri sõnul on plaani välja töötamisse ja rakendamisse kaasatud majandusvaldkonna eksperdid ja praktikud. „Sinna kuuluvad nii erinevate elualade ettevõtjad, õppejõud kui ka endised ministrid,“ ütles ta.

  ISAMAA MAJANDUSKASVU NÕUKOGU LIIKMED

  Sven Sester – Riigikogu majanduskomisjoni aseesimees, endine rahandusminister
  Tarmo Kõuts – viitseadmiral, Merendusnõukoja president
  Jaan S. Männik – ettevõtja, endine Eesti Panga Nõukogu esimees
  Alar Kolk – ettevõtja, Euroopa Innovatsiooniakadeemia president
  Kersti Toots – ettevõtja
  Olle Koop – ettevõtja
  Toivo Jürgenson – ettevõtja, endine majandusminister
  Tõnis Palts – ettevõtja, endine rahandusminister
  Alar Kolk – ettevõtja, Euroopa Innovatsiooniakadeemia president
  Arvi Kink – ettevõtja
  Rain Veetõusme – ettevõtja, õppejõud
  Helen Hääl – advokaat
  Georg Männik – ettevõtja, PERH-i nõukogu esimees

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga