Kui automaksu kehtestamise plaan läbi läheb, lubab Isamaa selle võimule saades tühistada.

Isamaa eestseisuse poliitiline avaldus 11.10.2023

Esmaspäeval avaldatud automaksu seaduseelnõu näitab Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni suutmatust ja tahtmatust kuulata Eesti ühiskonda.

Automaksu kehtestamine süvendab Eesti inimeste toimetulekuraskusi, halvendab liikuvust ja riivab õigust omandile. Eriti rängalt tabab automaks Eesti peresid ja maapiirkondade elanikke.

Maksu kehtestamise vastu kogusid nii Eesti Autoomanike Liit kui ka Isamaa Erakond iseseisvuse taastanud Eestis enneolematu koguse allkirju. Pahameele ärakuulamise asemel on koalitsioon otsustanud inimesi veel täiendavalt karistada, kehtestades automaksu esialgu väljakuulutatust enam kui kaks korda kõrgemana.

Kutsume Eesti avalikkust üles jätkuvalt näitama oma protestimeelsust automaksu vastu. Kui aga peaks jätkuma praegune valitsusliidu kavatsus ja see maks jõumeetodeid kasutades kehtestatakse, annab Isamaa käesolevaga lubaduse: Isamaa tühistab võimule tulles automaksu täies mahus!

Kommentaarid artiklile “Isamaa tühistab automaksu!

 • 15. okt. 2023 kell 21:39
  Permalink

  Kuidas ja kus saab oma protestimeelsust organiseeritult näidata? Kas Isamaa algatusel on mõnda miitingut, streiki või muu hakatud organiseerima? Paneks automaksu vastu kleepsud autodele, tanklatesse ja igale poole kuhu saab. Paljud ühineksid sellega, Võim ei tohi unustada, kellele kuulub ning Rahvas ei tohi seda kaotada.

  Vasta
  • 18. okt. 2023 kell 18:52
   Permalink

   Selle maksustamise käigus hävineb viimnegi usaldus oma koduriigi suhtes meie noortel ,kes praegu just on ülikoolidesse läinud õppima ja tänu oma vanemate toele on saanud omale juhiload ja oma esimese mootorsõiduki,mis pole just kõige uuem ,aga algatuseks hea küll! Et täna käivad sõidavad nad kooli oma 10 -15 a vana sõidukiga,aga kui kool läbi saab 4 ja aasta pärast ja vaja peret looma hakata ja lapsi saama,siis on ??? Küsimus ,et kus ja mis riigis ma elan, siin on vaid meeletud maksud ,igal sammul. Kas mu vanemad sellise riigi siis pärandasidki oma demokraatlike valimistega mulle ,et tunneksin end nagu pärisorjuses, et isegi uue auto soetamine on mulle ilma vanemate toeta ülejõu kõiv protsess! Vot selliselt tahaks ma kokku võtta vaid ühe AUTOMAKSU koha, kõige muu osas on mul kah omad seisukohad et võtke mind kui natsionaal-sotsialisti aga igal kodanikul peab olema oma arvamus!

   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga