Parlamendirühma esimehe Mihhail Lotmani sõnul on Püha Tooli tähtsus rahvusvahelises poliitikas ja ühiskondlikus elus suur ning aina kasvav. Foto: Taavi Liivo

Riigikogus moodustati parlamendirühm, mille eesmärk on aidata kaasa Eesti ja Püha Tooli suhete arendamisele ning hoidmisele.

Eesti-Püha Tooli parlamendirühma esimees Mihhail Lotman (Isamaa) ütles, et Püha Tooli tähtsus rahvusvahelises poliitikas ja ühiskondlikus elus on suur ning aina kasvav. „Püha Tooli autoriteet ei tunne riiklikke, rahvuslikke ega konfessionaalseid piire. Mitte üksnes enam kui poolteist miljardit katoliiklast, vaid ka teiste religioonide esindajad – poliitikud, ühiskonnategelased ja haritlased – jälgivad tähelepanelikult Püha Tooli sõnumeid,“ rääkis ta.

Lotman lisas, et taasiseseisvunud Eesti Vabariigi ja Püha Tooli sidemete dünaamika on stabiilselt positiivne. „Moodustatud parlamendirühma eesmärk on laiendada suhtlust Püha Tooliga parlamentaarsel tasemel.“

Parlamendirühma aseesimees on Viktor Vassiljev (Keskerakond) ning rühma kuuluvad ka Vassiljevi erakonnakaaslane Oudekki Loone ja Priit Sibul (Isamaa).

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 72 toetusrühma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga