Tarmo Ränisoo kandideerib kohalikel valimistel Isamaa nimekirjas Tallinnas

Tarmo Ränisoo. FOTO: erakogu

Endine tegevväelane, täna kaitsetööstuse ettevõtlussektorit kureeriv Tarmo Ränisoo kandideerib 2021. aasta kohalikel valimistel Tallinnas Isamaa nimekirjas. Ränisoo sõnul tuleb nii Tallinnas kui Eestis tervikuna seada prioriteediks keele, kultuuri ja rahvastikuküsimused.

Tarmo Ränisoo leiab, et Tallinnas tuleb peatada avaliku inforuumi kakskeelseks muutmine. „Olles oma tegevteenistuse ajal kaitsnud Eesti huve paljudes paikades kodust eemal, oman kogemust võrdlemaks meid riikidega, kus avalik inforuum on riigikeelne ja kus see nii pole olnud. Tallinna hiiliv kakskeelsus on just viimastel aastatel jõulisemalt kui kunagi varem esile tõusnud, meenutades mulle Tallinna kahjuks sellisena, nagu ma seda oma lapsepõlvest mäletan,“ tõdes ta.

„Me ei tohi soodustada seda, et kogu kohalikku elu kajastav informatsioon oleks kakskeelne. Sellega kaob vajadus osata eesti keelt. Kokkuvõttes toob see kaasa olukorra, kus Tallinnas ja laiemalt riigis toimetulemiseks pole eesti keele oskus enam vajalik. Sellist arengut tuleb vältida ning Tallinnal on hea võimalus olla siin suunanäitajaks ja lahenduste pakkujaks. Eesti keelt peab, saab ja tuleb osata,“ ütles Ränisoo.

Tarmo Ränisoo alustas oma teenistust 1991. aasta veebruaris vabatahtliku piirikaitsjana ja alates 31.12.2020 siirdus ta kolonelina reservi. Alates 2020. aastast juhib ta Eesti Kaitsetööstuse Liitu. Tarmo Ränisoo on abielus ja viie lapse isa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga